Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Úspešná fitneska radí: Ak chcete ploché brucho, zabudnite na brušáky a diéty! Musíte na to ísť inak

12.03.2018 pkr

Keď sa pozriete do zrkadla, zaostríte okamžite na svoje brucho? Nie ste v tom sama!

Ak chcete zhodiť tuk z brucha, neodporúča nekonečné brušáky. 4 obrázky vo fotogalérii Ak chcete zhodiť tuk z brucha, neodporúča nekonečné brušáky.

Podobné veci zažíva aj fitneska Lucy Yates, ktorá sa rozhodla zverejniť fotku jednej z meniacich sa podôb svojho tela. „Ako v prípade množstva žien, aj moje brucho bolo vždy mojím najväčším zdrojom neistoty. Je to prvé miesto, ktoré si všimnem, keď priberiem a najnepoddajnejšia oblasť na chudnutie. Vždy bolo miestom, ktoré som pri pohľade na fotky alebo do zrkadla neznášala.“

Lucy nabáda ženy, aby sa neobetovali predstave dokonalosti. 4 obrázky vo fotogalérii Lucy nabáda ženy, aby sa neobetovali predstave dokonalosti.

Hoci tvrdo pracovala na vyformovaní svojho tela, priznáva, že za plochým bruchom stojí tvrdý tréning a správna strava. Ak chcete zhodiť tuk z brucha, neodporúča nekonečné brušáky. V skutočnosti je to celé o nedostatku kalórií, čo spôsobí pokles telesného tuku. „Aj keď som bola chudá, stále som mala pri sedení rolky, trpela som nafukovaním po trojchodovom jedle. Stále mám ten kúsok bruška, ktorý vykukuje ponad moje džínsy.“ Podľa Lucy je to normálne a v poriadku. Osoba, ktorá chce mať tehličky, musí tvrdo pracovať, aby sa zbavila všetkého telesného tuku. Pre niektoré ženy je to však nerealistický cieľ, ktorý je nemožné udržať dlhodobo.

Osoba, ktorá chce mať tehličky, musí tvrdo pracovať. 4 obrázky vo fotogalérii Osoba, ktorá chce mať tehličky, musí tvrdo pracovať.

Fitneska preto nabáda ženy, aby prestali s neustálym nátlakom na svoju psychiku kvôli predstave dokonalosti a radšej sa sústredili na prijatie svojich kriviek. „Nechceme byť neustále posadnuté sacharidmi, spálenými kalóriami a percentuálnym obsahom tuku. Tehličky nemusia byť životným cieľom. Čo tak využiť ten čas na lásku k svojmu telu? O koľko šťastnejšie by sme sa cítili,“ dodáva Lucy.

Za plochým bruchom stojí tvrdý tréning a správna strava. 4 obrázky vo fotogalérii Za plochým bruchom stojí tvrdý tréning a správna strava.

Tlačiť Diskusia