Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Linda si myslela, že TOTO sú príznaky menopauzy, ale mýlila sa... Pravda z úst doktorov ju poriadne zaskočila

22.03.2018 bak

Príbeh 59-ročnej Lindy vás rozľútostí, ale aj povzbudí – tá žena má neuveriteľnú silu!

Linda tvrdí: Naučila som sa žiť so smrteľnou chorobou, nie na ňu zomierať. 2 obrázky vo fotogalérii Linda tvrdí: Naučila som sa žiť so smrteľnou chorobou, nie na ňu zomierať.

Linda Tierney, mama dvoch dospelých synov, čoraz častejšia začala pociťovať príznaky, o ktorých si myslela, že súvisia s menopauzou – nafukovalo ju, mala návaly tepla a zalieval ju pot, nepravidelne menštruovala a cítila sa veľmi vyčerpaná. Takto fungovala niekoľko mesiacov, kým ju nezaskočilo naozaj silné krvácanie a vtedy si povedala, že asi nie je všetko v poriadku.

A naozaj, nebolo. Testy potvrdili rakovinu vaječníkov v pokročilom štádiu. Musela podstúpiť hysterektómiu a vybrali jej aj slepé črevo a nádor veľkosti rugby lopty. Nasledovala chemoterapia – lekári jej dávali 10 mesiacov života. Rakovina totiž zasiahla už aj črevo a pečeň.

Priateľ, dnes už manžel, je jej veľkou oporou. 2 obrázky vo fotogalérii Priateľ, dnes už manžel, je jej veľkou oporou.

Túto hroznú správu si vypočula spolu s partnerom tesne pred Vianocami. Aby rodine nepokazili sviatky, nič im nepovedali. Na Štedrý deň sa však zasnúbili a Linda pozbierala všetky zvyšky síl, aby naplánovala veľkolepú svadbu. Iróniou je, že zarovno so svadbou naplánovala do posledného detailu aj svoj pohreb. Vraj preto, aby sa jej blízki nemuseli zaťažovať takými vecami a mohli v pokoji smútiť.

O 5 mesiacov po tom, čo sa dozvedela o svojej diagnóze, si vzala svojho druha Roberta. Už teraz prekonala najsmelšie odhady lekárov a žije dlhšie, ako predpovedali. Pre portál Daily Mail povedala: „Vždy ráno vstanem a poďakujem Bohu, že mi dal ďalší deň. Oblečiem sa do pestrých šiat, upravím si vlasy a dám si rúž. Potom robím všetko preto, aby som z toho dňa vyťažila maximum. Trávim čas s priateľmi a s rodinou. Oni sú moja sila, bez nich by som to nezvládla.“

Tlačiť Diskusia