Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovenka po nociach vyjedala chladničku, manžel ju nedokázal stopnúť: Zaťala sa a takto schudla 88 kíl

15.04.2018 Ivana Adamcová

Moju mamu roky trápila nadváha. Každý večer vyjedala chladničku a otec na druhý deň nadával, že stále musí chodiť do obchodu...

„Nonstop sme kupovali slaninu, šunku, veľa
 mäsa.“ „Nonstop sme kupovali slaninu, šunku, veľa
 mäsa.“

Ono to však bola aj pravda. V obchode sme boli častejšie ako doma. Nonstop sme kupovali slaninu, šunku, veľa mäsa. Mamina napokon bez nášho vedomia kúpila do pivnice ďalšiu mrazničku, keďže už nemala kde uschovávať potraviny. Povedali sme si s otcom – stačí, musíme s tým niečo spraviť! Veď takto sa nám mama preje a jej zdravie čo? Večer som si s mamou sadla, naliali sme si vínko a rozprávali sme sa. Síce nemala záujem o moje kázania, ale keď som jej ukázala, ako jej telo vnútri trpí, ako každý jeden centimeter ďalšieho tuku jej ubližuje, tak ma začala konečne aj reálne vnímať.

Ráno som s mamou zašla najskôr k lekárke, aby mi poradila, ako začať s mamou cvičiť, či jej to neuškodí na zdraví a psychiku. Lekárka nám cvičenie povolila iba pod dohľadom skúseného odborníka. Pritakali sme, a tak sme po príchode domov naštartovali počítač a hľadali sme v okolí Nových Zámkov nejakého trénera. Našli sme trénerku, ktorá sa nám venovala. Začiatky však s mamou boli katastrofálne, ale som rada, že trénerka mamu viedla k športu veľmi motivačne. Mama mala na začiatku svojej premeny neuveriteľných 165 kilogramov. Ja som chcela, aby vyzerala na svoj vek – 54 rokov – aspoň o niečo štíhlejšie. Nechceli sme modelku, ale trápilo ma, že so mnou ani v lete nebola na kúpalisku, lebo na seba plavky jednoducho nepozháňala. Je to moja mama, a toto som nemohla dopustiť.

Mama bola vždy unavená, keď z tréningu prišla domov, no nakoplo ju prvé váženie u trénerky vo fitnescentre. Mama schudla za 4 týždne asi 33 kilogramov. Bolo to vidno. Koža jej síce ovísala, ale vyzerala zdravšie, aj pleť mala krajšiu. A dokonca jej dovtedy pesimistický pohľad na život sa obracal na ten krajší. Mama mala naozaj prísnu diétu a cvičenia, a tak sme si veľakrát aj poplakali. Ale to k tomu patrí. Všetky sladkosti boli u nás tabu, ani ja som pred ňou nič také nejedla. Vždy, keď som bola s priateľom vonku, tak som sa napratala. Ubehli ďalšie 4 mesiace a mama zase stála na váhe, kde ručička ukázala 93 kilogramov. Mama skákala od šťastia, mne tiekli slzy. A trénerka? Tá jej povedala, že na ďalšom vážení chce vidieť aspoň 83 kg.

Jej stravovací plán sa opäť zmenil, pridali sa ďalšie cviky a skutočne mama na poslednom našom vážení schudla viac. Dosiahla svoju vytúženú váhu – 77 kilogramov. Mamina sa rozplakala a veľmi mne aj otcovi ďakovala, že sme ju motivovali a chceli sme ju zmeniť. Pre moju mamu je toto tá najradikálnejšia a úžasná životná zmena. Mama schudla neskutočných 88 kíl a ideme ďalej, teraz šetríme eurá na odstránenie ovisnutej kože, azda sa nám to podarí.

Saša Šamajová

Tlačiť Diskusia (4)