Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Literárna jar v kúpeľoch Trenčianske Teplice

04.04.2018 Casprezeny.sk

Marec, mesiac knihy, odštartoval v malebnom prostredí Kúpeľov Trenčianske Teplice zaujímavú sériu podujatí s autormi slovenskej tvorby pod názvom Literárna jar 2018.

Literárna jar v kúpeľoch Trenčianske Teplice SPONZOROVANÉ 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Kúpele Trenčianske Teplice

Počas troch nasledujúcich mesiacov sa tak návštevníci kúpeľov môžu tešiť na mnohých zaujímavých autorov, s ktorými bude viesť besedy najznámejší slovenský "knihomoľ" Dado Nagy. Literárna jar potrvá až do 2. júna a vyvrcholí dramatickým vystúpením Róberta Rotha.

Literárna jar v kúpeľoch Trenčianske Teplice SPONZOROVANÉ 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Kúpele Trenčianske Teplice

Krásne prostredie Kúpeľov Trenčianske Teplice je už od nepamäti mimoriadne inšpiratívne nielen pre literárnych tvorcov. Medzi tých najznámejších patril bezpochyby aj Karel Čapek, ktorý práve tu napísal svoj známy román R.U.R. Preto, ak sa rozhodnete navštíviť v nasledujúcich mesiacoch liečivé vody spod Strážovských vrchov, pripravte sa, že budete liečiť nielen svoje telo vodou, ale aj dušu kultúrou.

Štvrtky v kúpeľoch budú patriť dielam súčasných slovenských autoriek autorov a Dadovi Nagyovi, ktorý vás spolu so svojimi hosťami prevedie svetom kníh. Presne 12. apríla zavítajú do kúpeľov hneď dvaja z nich: známy slovenský básnik, prozaik, dramatik a prekladateľ Ľubomír Feldek a jeho dcéra Katka Feldeková. Spolu vytvorili jedinečný hudobno-literárny projekt, v rámci ktorého bude Katka hudobne sprevádzať besedu svojho otca šansónmi, ktorých texty píše alebo prekladá práve Ľubomír Feldek. Tento jedinečný projekt si budete môcť vychutnať taktiež pri návšteve hotela PAX, a pri tejto príležitosti predstavia po prvý raz aj svoje ďalšie spoločné dielo.

Literárna jar v kúpeľoch Trenčianske Teplice SPONZOROVANÉ 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Kúpele Trenčianske Teplice

A ak by sa vám tieto literárne lahôdky málili a mali by ste chuť na ďalšie sústa, určite si vo svojom diári vyhraďte čas na návštevu besedy 5. apríla s etnologičkou Katarínou Nádaskou, aby ste sa dozvedeli nové zaujímavosti o zvykoch, tradíciách a ľudovej mágii, či 19. apríla s Veronikou Homolovou Tóthovou, autorkou knihy Mengeleho dievča, ktorá sa stala absolútne najpredávanejšou knihou minulého roka.

Ďalšie zaujímavé literárne podujatia budú pokračovať aj v mesiaci lásky - máji. „ Kladieme dôraz na to, že v Trenčianskych Tepliciach neliečime len telo vodou, ale aj dušu kultúrou. V tomto ročníku Literárnej jari chceme významne posilniť túto koncepciu, urobiť väčšie a významnejšie akcie ako v minulosti. Chceme našim kúpeľným hosťom, a všetkým, ktorí kúpeľné mestečko navštívia v týždňoch od marca do júna, dopriať pocit, že Teplice doslova „dýchajú“ literatúrou. Rozhodne sa je na čo tešiť,“ uviedla Barbora Zajačková, marketingová manažérka kúpeľov Trenčianske Teplice.

Jarné mesiace v Kúpeľoch Trenčianske Teplice sa už tradične budú niesť v znamení dokonalej harmónie tela a duše. Preto, ak ste milovníkmi dobrých kníh, spojte svoju záľubu s pobytom v prekrásnom prostredí a vyberte si niektorú z ponúk na stretnutie s literatúrou a jej autormi počas Literárnej jari 2018. www.kupele-teplice.sk

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media