Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Máte spľasnuté vlasy a nestíhate si ich umyť? Vezmite hrebeň a skúste ľahký trik, výsledok bude wow

16.04.2018 Beata Suchá

Základom pekného účesu sú krásne a zdravé vlasy. Máme pre vás profi tipy na starostlivosť aj styling, aby opäť platilo to staré dobré „vlasy – koruna krásy“.

Venujte vlasom príkladnú starostlivosť. 2 obrázky vo fotogalérii Venujte vlasom príkladnú starostlivosť.

Po zime sú vlasy oslabené, vysušené a spľasnuté. Čo im navráti vitalitu a ako ich upraviť?

Neposlušné vlny a kučery

◆ Pri prirodzených vlnách je kľúčový dobrý strih. Vrchná vrstva vlasov by mala byť zľahka spostupnená, aby pramene do seba pekne zapadali.

◆Pred umývaním si doprajte kúru s olivovým olejom pre vlasy aj pokožku a zabaľte ich do nahriateho vlhkého uteráka. Po hodine vlasy umyte ako obvykle.

Farbené a namáhané vlasy

◆ Dvakrát do týždňa používajte hĺbkovú výživnú masku, ktorú nanesiete na dĺžky a končeky vlasov, nikdy nie na korienky!

◆ Namiesto kondicionéra používajte kokosový olej, ktorý na povrchu vlasov vytvorí skvelú ochrannú vrstvu a zároveň ich posilní.

Spľasnuté a mastné?

◆ Na druhý deň po umytí si vlasy postriekajte suchým šampónom a urobte si zapletený účes. Vyzerá to skvele!

◆ Na fixáciu účesu používajte zásadne lak, nie vosky a gély! Lak nastriekajte na končeky prstov a zvýraznite len jednotlivé pramene vlasov.

Trvácny objem od korienkov

◆ Absolútnou jednotkou na dosiahnutie objemu od korienkov je menšia guľatá kefa. Pramene fúkajte proti smeru ich rastu a na záver ochlaďte studeným vzduchom.

◆ Praktické! Ak máte vlasy opäť spľasnuté, pomôže malý trik – cestičku si posuňte o centimeter-dva a hotovo!

Málo lesku? 

◆ Do vlhkých vlasov si naneste sérum pre lesk a fúkajte cez kefu s prírodnými štetinami, ktorá chráni šupinkatú vlasovú vrstvú a nespáli ju ako kefy s kovovým telom. Rozdiel uvidíte okamžite!

Tip z kuchyne

Do šálky s vodou pridajte 1-2 PL jablčného octu a 1-2 kvapky esenciálneho oleja (rozmarín, levanduľa). Po umytí šampónom prelejte roztokom pokožku aj vlasy, nechajte chvíľu pôsobiť a opláchnite.

 

Bez žehličky ani na krok?

◆ Dbajte na to, aby boli vlasy pri kulmovaní a žehlení úplne suché. Inak riskujete silné poškodenie vlasov. Používajte čo najnižšiu možnú teplotu a nikdy nezabudnite na termoochranu!

◆ Ak si umývate vlasy ráno, vždy ich najprv nechajte chvíľu preschnúť, až potom fénujte – najlepšie v predklone pre super objem.

Keď vlasy nemajú svoj deň 

◆ Ak vlasy neposlúchajú, netrápte sa a urobte si šik konský chvost. Trendy je aj „fontánka“ alebo ležérny „blogerský“ uzol, ktoré skvele omladzujú. Ďalším riešením je vlasová bižutéria a čelenky.

◆ Poletujú? Na papierovú vreckovku nastriekajte lak na vlasy a prejdite si ňou po frizúre. Odstávajúce vlásky v kútoch najlepšie skrotí vyradená zubná kefka, ktorú postriekate lakom.

Vypadávajú, sú tenké a oslabené?

Skúste vlasovú mezoterapiu

MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., Frais Inštitút zdravia a krásy

Táto metóda spočíva v stimulácii vlasových korienkov a pokožky hlavy špeciálnymi preparátmi na zníženie vypadávania vlasov, na podporu ich rastu a regeneráciu. Technika aplikácie je podobná ako pri klasickej pleťovej mezoterapii. Do pokožky hlavy sa injekčne vpravia výživné látky ako krvná plazma, kyselina hyalurónová a vitamíny. Ošetrenie je vhodné pri zvýšenom vypadávaní vlasov na celej hlave, ale aj pri takzvanom ložiskovom vypadávaní, keď vznikajú plošinky tam, kde prestanú rásť vlasy.

Tlačiť Diskusia