Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Po boji s poruchou stravovania sa zmenila na nepoznanie: Drastické cvičenie vymenila za niečo efektívnejšie

16.04.2018 pkr

Jasne si pamätám deň, keď som sa rozhodla dať dokopy. Mala som 27 rokov a trojmesačnú dcérku. V tej chvíli som skladala bielizeň, no zastavila som sa pri zrkadle a zodvihla svoje tričko. Bola som znechutená tým, čo som videla.

Zdravie si navrátila vďaka posilňovaniu. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Instagram/lencirodriguezfitness Zdravie si navrátila vďaka posilňovaniu.

Rozplakala som sa, potom sa pozviechala, urobila niekoľko fotiek a išla si vybaviť členstvo v posilňovni. Okrem obdobia, kedy som hrala na strednej futbal, som do posilňovne nikdy nevstúpila. Trvalo mi niekoľko mesiacov, kým som sa tam začala cítiť pohodlne. Keď sa to podarilo, stala som sa od cvičenia závislá. Začala som cvičiť kardio, najskôr 30 minút, potom celú hodinu. Kilá začali rýchlo ubúdať, tak som si pridávala viac a viac času stráveného v posilňovni. Spočiatku chcela schudnúť kilá navyše. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Instagram/lencirodriguezfitness Spočiatku chcela schudnúť kilá navyše.

Môj život sa začal točiť okolo cvičenia a rozhodovania sa, čo jesť. Všetka hodnota záležala od odrazu v zrkadle. Bála som sa, že každá kalória spôsobí priberanie. Buď som nejedla vôbec, alebo len 600 kalórií za deň. Ak som necvičila aspoň tri hodiny denne, cítila som zlyhanie. Posadnutosť zvíťazila a po roku som mala len 38 kg a stále si myslela, že som tučná. Keď som potom navštívila lekárku kvôli inému problému, trvala na tom, aby som pribrala. Myslela som si, že blázni. Pravdou ale bolo, že som denne spaľovala 4000 kalórií a prijímala len 600. Pár dní po návšteve lekárky som sa postavila na váhu. Niečo nebolo v poriadku. Pozrela som do zrkadla a konečne uvidela to, čo aj všetci ostatní – veľmi nezdravo vyzerajúce telo.

Boj s poruchou stravovania

Na začiatku som si dala jediný cieľ – byť zdravá. Mentálne, emocionálne a fyzicky. Chcela som vidieť, ako moja váha stúpa, čo znamenalo, že som musela začať s posilňovaním. Kardio som vynechala, ale stále som nejedla dostatočne. Celý ďalší rok som vážila 41 kg. Vďaka pomoci trénera som nakoniec prestala používať stroje na cvičenie a začala zdvíhať voľné závažia. Všimla som si, ako sa mi spevňuje telo a za pár mesiacov skombinovaných s dostatočnou stravou som uvidela želané výsledky. Mladá mama si takmer zničila zdravie. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Instagram/lencirodriguezfitness Mladá mama si takmer zničila zdravie.

Teraz cvičím päť alebo šesť dní v týždni, vždy dve hodiny. Čo sa týka stravy, môj jedálniček už nie je taký striktný. Jem, keď som hladná. Neobmedzujem sa v tom, čo jem, len sa snažím konzumovať primerané množstvá. Mojím najobľúbenejším prehreškom sú hranolčeky, niečo, čoho sa odmietam vzdať! Teraz mám svaly na miestach, kde kedysi trčali kosti. Dokážem sebavedomo cvičiť v miestnosti plnej ľudí a necítim sa nepríjemne. Bez toho, aby som musela zapochybovať, viem, že ak som zvládla prekonať poruchu stravovania, dokážem prekonať už čokoľvek!

Tlačiť Diskusia
Focus Media