Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tak toto by vám nenapadlo! Malých i väčších jazvičiek sa môžeme zbaviť úplne jednoducho týmito vecami

15.04.2018 Lenka Molnárová

Jazvičky po akné alebo väčšie jazvy po zrazení či operácii – zbavte sa chybičiek krásy jednoducho vďaka prírode.

I won't allow you to ruin my day! 11 obrázkov vo fotogalérii I won't allow you to ruin my day!

Trpeli ste v mladosti akné alebo ste sa nešťastne zranili? Hojenie rán je dlhý proces a niekedy nám na tele či tvári zostanú nemilé spomienky v podobe jazvičiek. Ak chcete urýchliť proces hojenia a zlepšiť konečný výsledok, pokojne zabudnite na návštevu dermatológa. Prinášame vám zopár šikovných pomocníkov z prírody, vďaka ktorým rýchlo zabudnete na všetky havárie, nešikovné zranenia či vážnejšie operácie.

Šťava z aloe vera

Aloe vera je rastlina, ktorá sa používa už celé desaťročia pre svoje hojivé a dezinfekčné účinky. Ak ju pestujete doma, stačí si odstrihnúť jeden z jej listov a aplikovať gélovú šťavu priamo na ranu či jazvu. Vmasírujte ju, nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite vodou. Aplikujte pravidelne dvakrát denne. Najlepšie pomáha na jazvy po cisárskom reze a iných pooperačných ranách.

Najlepšia je čerstvá. 11 obrázkov vo fotogalérii Najlepšia je čerstvá.

Extrakt z cibule

Vďaka protizápalovým, antibakteriálnym a antioxidačným vlastnostiam sú všetky maste a gély s cibuľovým extraktom predurčené k rýchlemu hojeniu rán. Ak ste po operácii, natierajte si takýto gél trikrát za deň. Skvelý je aj na popáleniny a iné ranky na koži.

Na cibuľu nedajú dopustiť naše babičky. 11 obrázkov vo fotogalérii Na cibuľu nedajú dopustiť naše babičky.

Esenciálne oleje

Santalové drevo, levanduľa a iné esenciálne oleje podporujú tvorbu kolagénu a majú skvelé protizápalové a hojivé účinky. Ak sa používajú pravidelne, budú robiť hotové zázraky. Skúste si ich vmasírovať priamo do rany a uvidíte, ako sa bude časom zmenšovať. 

Jablčný ocot a med

Jablčný ocot sa vo všeobecnosti používa ako skvelý prírodný dezinfekčný prostriedok. Ak máte na tvári staré jazvičky po akné, určite vyskúšajte túto netradičnú kombináciu. Ranky budú oveľa menej viditeľné a vaša tvár bude jemnejšia. Ak sa chcete zbaviť začervenania, aplikujte túto zmes na pleť a umyte ju po 10 minútach. 

Jablčný ocot 11 obrázkov vo fotogalérii Jablčný ocot

Olivový a kokosový olej

Prírodné rastlinné oleje majú množstvo liečivých účinkov. Kokosový olej vďaka svojmu zloženiu pomáha liečiť poškodenú pokožku, pretože stimuluje tvorbu kolagénu. Olivový olej je bohatý na vitamíny s hojivou schopnosťou a udrží vašu pleť hydratovanú a vyživenú. Skúste si s olejmi masírovať jazvičky 5 až 10 minút niekoľkokrát za deň, až kým nedosiahnete želané výsledky. 

Kokosový olej má všestranné využitie. 11 obrázkov vo fotogalérii Kokosový olej má všestranné využitie.

Vitamín C

Často počúvame, že na pleť a jej nedokonalosti je najlepší vitamín E. Pravda je, že vitamín C podporuje tvorbu kolagénu, zvyšuje jej elasticitu, redukuje začervenanie a podporuje hojenie rán oveľa lepšie než vitamín E. Odborníci ho zvyknú odporúčať aplikovať vo forme krémov a nápojov súčasne. 

Vitamíny - jarná vzpruha pre pleť! 11 obrázkov vo fotogalérii Vitamíny - jarná vzpruha pre pleť!

Tlačiť Diskusia