Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lujza Garajová-Schrameková ukázala svoje dve zlatíčka: Keď dcérka vyviedla toto, skoro sa zbláznila od strachu

02.05.2018 Milly Sekulová

Herečka a stand-up komička Lujza Garajová-Schrameková (34) má za sebou úspešný rok. Tvrdá práca sa jej vyplatila a pred pár týždňami ju premenila na prestížne ocenenie OTO. Ako na jej triumf zareagovali najbližší?

Napriek tomu, že je uznávaná  komička, tvrdí, že pamäť na vtipy  nemá dobrú. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček Napriek tomu, že je uznávaná komička, tvrdí, že pamäť na vtipy nemá dobrú.

Už dlhšie sa venujete stand-upu, divadlu, no fanúšikovia vás môžu vidieť aj v seriáli Naši. Čo vám je najbližšie?

– Stále sa to mení a stále som sa nerozhodla. Vždy ma láka to, čo je práve nové. Ani ten stand-up mi už nie je taký vzácny ako na začiatku, keď som to brala ako únik od detí, muža a materských povinností. Snažím sa však užívať si všetko, ale stále funguje to, že to najnovšie mi najviac chutí.

V seriáli máte o dosť staršie deti ako v skutočnosti. Keď vidíte tie tínedžerské problémy, aj sa občas bojíte, čo vás čaká?

– Ani nie bojím, možno sa skôr aj teším. Ten seriál je výborný v tom, že nás vie na nejaké veci predpripraviť a jasné, že občas sú veci, čo nás ako rodičov zaskočia, no aspoň si uvedomíme, že v tom nie sme sami. Občas aj to trápenie s deťmi tak vieme brať s humorom.

Prvé ocenenie pre Lujzu  znamená veľa a tešila  sa z neho celá rodina. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Tibor Géci Prvé ocenenie pre Lujzu znamená veľa a tešila sa z neho celá rodina.

Čo najhoršie vyviedli vaše deti?

– Niečo ma prekvapí vždy. Napríklad včera som bola s kamarátkou na káve a malá sa zrazu rozbehla smerom k ceste. Vedela som, že sa na prechode nepozrie, a tak som hystericky vybehla za ňou. Išlo aj auto, no, našťastie, zabrzdilo. Strašne sa mi rozbúchalo srdce a vtedy si uvedomíte, že za každým rohom stále niečo číha a treba byť obozretný, aj keď už chcete dať deťom zodpovednosť do vlastných rúk. Je to stres. Čiže skôr ma moje deti takto vydesia, ako by urobili niečo zlé.

Ste teda úzkostlivá matka? V stand-upoch totiž vystupujete presne naopak.

– (Smiech) Standuperská poloha je určite drsnejšia ako môj civil. Je to trošku vymyslené, aby ostatným matkám odľahlo, že nie sú až také zlé matky. Je tam síce inšpirácia z reálneho života, ale určite to nie je 1 : 1. V civile nie som taká „pohoďáčka“ ako stand-upová mama. Humor občas treba tlačiť aj na hranu.

Hovorí sa, že v stand-upe je veľmi tenká hranica medzi vtipom a trapasom...

– Určite áno. Ak idem von s nejakým novým fórom, tak si nemôžem byť istá, či sa nepáči len mne a či bude fungovať. Mám aj čerstvú skúsenosť, keď som v priamom prenose na OTO-vi použila slovo „vložka“. Spôsobilo to toľko emócií, že ma to naozaj prekvapilo. Každý však máme nejakú inú mieru, čo sa nám páči a čo nie. Potom som prišla aj na to, že je to naozaj tak, že čím viac ľudí vás má rado, tým viac vás aj nemá.

To však aj znamená, že ste ich zaujali.

– Asi áno. Je síce ťažké povzniesť sa nad tým, no v konečnom dôsledku vás najviac zaujíma len to, čo si myslia rodičia, manžel, svokra a deti.

A čo povedali doma ostatní na sošku OTO?

– Manžel tam bol so mnou, od toho som dostala pusu. Deti sa doma tešili a na druhý deň ráno mi OTA priniesli do postele. Všetci sa však zhodli na tom, že je fakt ťažký.

  S kolegami v divadle. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív L. G.S. S kolegami v divadle.

Je váš manžel vaším fanúšikom? Chodí sa pozerať aj na vaše vystúpenia?

– Nie, nie je fanúšik, ani sa na mňa nechodí pozerať. No myslím si, že netrpí, keď ma vidí v telke, ale nevyhľadáva to. Určite je radšej, keď ma vidí naživo ako cez nejaké médium.

Ste vtipná aj doma?

– Zmysel pre humor ostáva, keďže isté situácie si to vyžadujú, určite však neprídem domov a nevyťahujem vtipy z rukáva. (smiech) Občas je to však práve manžel, kto ma vie rozosmiať.

O IT-čkároch sa hovorí aj ako o dosť nepraktických. Kto u vás doma napríklad mení žiarovky?

– V tomto je môj manžel naozaj praktický a je to ten „chlap-chlap“. Jediné, čo mu nejde, je asi varenie, ale zas keď nie som pár dní doma, tak všetci prežijú. Krupicovú kašu, chlieb vo vajci a párky určite zvládne.

Na čo vás zbalil?

– Myslím, že som ho nenechala veľmi sa trápiť s tým, aby ma musel dlho baliť. Boli sme spolubývajúci a výhodou bolo, že sme sa tak stihli aj okukať, kto je ako poriadny, či skladá záchodovú dosku a tak. Keď sme spolu potom začali žiť, bolo to už všetko zabehnuté.

Na koho sa viac podali vaše deti?

– Sú to veľmi živé deti. Čo hovorí svokra, tak môj manžel bol taký mĺkvejší, ale myslím si, že sú takým naším mixom. Ešte ani jeden nehovorí, že chce byť napríklad hercom. Zatiaľ tam nejaký výrazný talent nevidieť, že celá mama alebo celý tato, tak ešte uvidíme, ako sa vyprofilujú.

Kedysi ste vraveli, že ak idú deti do školy, môže prísť partnerská kríza. Prišla?

– Syn je už školák, no ešte dva roky budeme mať aj škôlkarku. U nás zatiaľ odolávame a kríza neprišla. Stále si však myslím, že toto obdobie môže byť krízovejšie.

Hneď ráno po odovzdávaní cien jej OTA priniesli deti do postele. 4 obrázky vo fotogalérii Zdroj: archív L. G.S. Hneď ráno po odovzdávaní cien jej OTA priniesli deti do postele.

Potrpíte si na svoj výzor? S diétami sa vraj poznáte od 15. Ako to je dnes?

– Jasné, že ako každá žena svoj výzor riešim a s mnohými vecami nie som spokojná. No čím som staršia, tým menej sa trápim, lebo to vlastne nie je až také zlé. :) Keďže moja práca vyžaduje zmestiť sa do kostýmu, musím sa trošku strážiť, ale dobrému jedlu prosto neviem odolať.

Máte aj nejakú overenú diétu, na ktorú nedáte dopustiť?

– Keď sa rozožeriem a viem, že o pár dní mám mať na sebe obtiahnutý kostým, kúpim si veľké kurča alebo sliepku a spravím si obrovský hrniec polievky. Potom dva-tri dni jem iba to a znova naberiem odvahu obliecť si niečo obtiahnuté.

Čo by ste odkázali ženám, ktoré sa trápia pre svoj zovňajšok?

– Ak je vo vašich silách niečo so sebou spraviť, spravte to! Ak to vo vašich silách nie je, netrápte sa! 

 

Prezradila o sebe

Čím ste chceli byť ako dieťa?

- Chcela som byť právničkou.

Kto je váš najlepší šoubizový kamarát?

- Asi to bude môj kolega zo stand-upov Jano Gordulič.

Akú domácu prácu neznášate?

- Vysávanie.

Tlačiť Diskusia
Focus Media