Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kamila sa po 50-tke rozviedla a nevie si to vynachváliť: Užívam si aférky a sex nebol nikdy lepší!

04.05.2018 A.Cahoj

Je to fantastické, práve prežívam najkrajšie chvíle môjho života, hovorí čitateľka Kamila (59). Prečítajte si jej príbeh a uvidíte, že po 50-ke sa život nekončí, práve naopak.

Kamila dnes dobieha zameškané a vychutnáva si život plnými dúškami. Kamila dnes dobieha zameškané a vychutnáva si život plnými dúškami.

„Jasné, že mám sex, jasné, že je pre mňa dôležitý!“ hovorí 59-ročná Kamila. Žije sama a vyzerá výborne: nádherné vlasy, pekná súmerná postava. Keď rozpráva, jej modré oči vyžarujú neuveriteľnú radosť zo života. Kamila je skrátka príťažlivá žena, mužom sa páči a túžia po nej.

Flirtuje viac ako v 20-ke

Kamilu záujem mužov teší. Keď ju oslovia a sú jej sympatickí, rada s nimi flirtuje. „Dokonca viac, ako keď som mala 20. Pretože dnes sa už dokážem oveľa viac oceniť,“ hovorí. „Intenzívnejšie si užívam mužské pohľady a lepšie sa dokážem zamerať na svoje vášne.“ Dlho sa necítila vo svojej koži. Vtedy bola otrokyňou všedných dní, chytená v sieti potrieb iných. Ako dopadnú deti v škole. Dokáže zvládnuť zamestnanie plus celú domácnosť? Budem spĺňať požiadavky svojho muža?

Dávno nebola sama sebou

Chýbal jej totiž slobodný priestor mať vlastné túžby a naplniť ich. Pretože túžba je tu prirodzene. Túžba po sexuálnom naplnení, po dráždení, po chvení v duši aj tele. Keď si pozriete rôzne internetové portály a zoznamky, 50 + je veľmi vyhľadávaná kategória. Jeden nemecký portál v prieskume zisťoval u vyše 2 000 členov od 50 do 79 rokov, čo si myslia o témach láska, sex a vzťahy. Až 74 % uviedlo, že sex zohráva v ich živote stále dôležitú úlohu a má pre nich vysokú hodnotu. Dokonca vyššiu ako v sexuálne najvyššej fáze života, teda v období medzi 30-kou a koncom 40-ky. Vtedy sme sa totiž zameriavali najmä na otázku Ako to dokážem? a zabudli sme sa pýtať sa Ako sa mám?

Odišla od muža

Podľa odborníkov sa okolo 50. narodenín začína naša druhá puberta. Vtedy sa nanovo objavujeme, sme sebavedomejšie, užívame si život a chceme skúsiť niečo nové. Potvrdzuje to aj Kamila. Vydatá bola dlho, v manželstve sa narodili dve deti. Ale tak ako u mnohých párov sa aj v ich prípade túžba a vášeň stratili vo víre všedných dní a každodenných starostí, jednoducho skončila na vedľajšej koľaji. „Keď moje deti dospeli a odišli z domu, začala som si uvedomovať, že chcem niečo viac.“ Odišla od muža a začala nový život, v ktorom hrá veľkú úlohu láska, sex a muži. „Dnes som slobodnejšia a mám ozajstnú chuť vyskúšať niečo v sexe, možno aj dobehnúť zameškané.“

Vieme, čo chceme

V druhej polovici života sa už síce necítime také svieže – no o to viac sme samy sebou. Vieme, čo chceme aj čo nechceme. Všetko prežívame intenzívnejšie. A nemáme strach z blamáže. Podľa psychológov potrebujeme naplnený milostný život v každom veku. Ešte pred niekoľkými rokmi boli ženy v dôchodkovom veku v tomto smere skromnejšie, dnes je to iné. Práve v období 50+ môžeme v posteli zažívať veľa radosti, a to aj viackrát do týždňa. Potvrdzujú to výsledky internetových prieskumov. 33 % opýtaných uviedlo, že sexuálne aktívne sú viackrát za týždeň. Až 62 % žien vo veku od 50 do 79 rokov uviedlo, že sex je pre ne dôležitou súčasťou života.

Keď príde druhá puberta

Samozrejme, že v 60-ke či 70-ke by nás hodinový sexuálny maratón asi vyčerpal, ale keď sa vo vyššom veku znovu zaľúbime, častejšie sa objímame aj milujeme. A to je podstatné, pretože rozhodujúci predpoklad pre naplnený sexuálny život je znovu objavená rozkoš. Či už v nových vzťahoch, v akých žije Kamila, alebo aj vo vzťahu s mužom, ktorého dlho a dôverne poznáme.

Viac času aj odvahy

„Teraz sme menej orientovaní na výkon, nechávame si viac času na lásku. Je to dobré, pretože keď tak rýchlo nepostupujeme, môžeme viac cítiť. Rýchlosť je pre sex vždy zlá,“ hovorí Anna, sympatická bývalá vojačka. Čo to pre ženy 50 + znamená? Keď si vyhradíme voľný čas a popremýšľame samy o sebe, máme chuť a odvahu zažívať veci, o ktorých sme predtým iba snívali. Či ide o oblečenie, sexuálne hračky, alebo dobre urobené erotické filmy – nastal čas vrátiť všetko do hry. Partner sa poteší a my do vzťahu opäť prinesieme napätie.

Teraz si to konečne užívame

Vyše 56 % žien, ktoré sa zapojili do prieskumu, tvrdí, že po 50-ke majú najlepší sex ich života. Kamila to môže len potvrdiť. Odkedy sa rozviedla so svojím mužom, má vždy poruke nejakého vášnivého milenca: „Dnes som oveľa slobodnejšia ako v minulosti a sex si užívam viac.“ Či túži po pevnom vzťahu? Chce sa ešte raz tak naozaj zaľúbiť? „Nie, nie je to nevyhnutné,“ smeje sa. „Vlastne si teraz vystačím sama. Užívam si aféry. Dáva mi to vášnivosť, ktorá mi chýbala.“ A keby chcela ešte raz vážny vzťah, tak len s mužom, ktorý potrebuje milovanie ako ona. „Dnes viem, že môžem veci meniť a smerovať tak, ako mi to vyhovuje.“

Tlačiť Diskusia (6)