Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vďaka týmto trikom starých mám môžete zabudnúť na drahú kozmetiku: Veď toto máme doma všetci!

17.04.2018 Lenka Molnárová

Niekedy tie najjednoduchšie riešenia sú tie najlepšie. Vedeli to už aj naše staré mamy.

Vďaka týmto trikom starých mám môžete zabudnúť na drahú kozmetiku: Veď toto máme doma všetci! 6 obrázkov vo fotogalérii

Kozmetické prípravky a líčidlá sú dnes už pevnou súčasťou výbavy asi každej ženy. Každú chvíľu sa na trhu objaví nový produkt, ktorý zaručí bezchybný vzhľad našej pokožky či vlasov. Postupne tak zabúdame na to, čo doteraz platilo celé desaťročia, a to recepty našich starých mám. Pripomeňme si, aké triky pre krásu sa využívali a využívajú dodnes.

Pre krásne vlasy

Venujte vlasom príkladnú starostlivosť. 6 obrázkov vo fotogalérii Venujte vlasom príkladnú starostlivosť.

Ak vaše vlasy nabrali nechcený zelený nádych, ktorý trápi najmä ženy s blond vlasmi, vyskúšajte šťavu z paradajky. Naneste ju na celú dĺžku vlasov podobne ako masku a nechajte pôsobiť 10 minút. 

Proti lupinám je účinný liek aspirín. Pridajte 2 rozdrvené tablety do vášho šampónu a umývajte si takto vlasy 2 týždne. 

Potrebujete zosvetliť vlasy? Ide to aj bez chemikálií, a to vďaka odvaru z harmančeka a citrónovej šťavy. Zalejte 25 gramov harmančeka šálkou horúcej vody a nechajte odvar lúhovať jednu hodinu. Následne pridajte šťavu z polovice citróna a aplikujte na celú dĺžku vlasov. Na vlasoch nechajte túto tekutinu pôsobiť hodinu alebo dlhšie, ak si dáte na hlavu kúpaciu čiapku a zabalíte ju do uteráka, efekt bude o to silnejší. 

Pre hladké a zdravé vlasy je skvelé oplachovať ho jablčným octom zmiešaným s vodou po tom, ako si ich umyjete. 

Pre krásnu pleť

O pleť sa dá starať aj pomocou prírody. 6 obrázkov vo fotogalérii O pleť sa dá starať aj pomocou prírody.

Ak vás trápia kruhy pod očami, rozrežte zemiak na polovicu a položte si ho na tvár. Vaša pokožka by mala byť bledšia do 15 minút.

Čajová lyžica medu, múky a vody skvele pôsobí na nežiaduce akné. Naneste na problémové miesta a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Účinná je aj šťava z aloe vera. Rany po akné skvelo zacelí šťava z citróna.

Pre výhru mužského srdca

Pri nákupe drahších parfumov je dokonca vhodné vyskúšať vôňu viackrát, aby ste išli na istotu. 6 obrázkov vo fotogalérii Pri nákupe drahších parfumov je dokonca vhodné vyskúšať vôňu viackrát, aby ste išli na istotu.

Aby váš parfum vydržal dlhšie, skladujte ho v chladničke. Ak sa bojíte, že to s jeho množstvom preženiete, nastriekajte ho na hrebeň a prejdite si ním po vlasoch. 

Hľadáte perfektný odtieň farby, ktorá sa bude hodiť vašim lícam? Vaším najlepším radcom bude vaše zápästie. Farba pokožky, ktorá sa začína červenať, bude farba, ktorá vám pristane najviac. 

Tlačiť Diskusia