Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jedlá sóda dokáže zázraky - a ešte aké! Skúste do nej ponoriť ovocie na 15 minút, výsledok stojí za to

12.05.2018 Famous

Podľa nových výskumov dokáže sóda niečo, čo žiadny iný "moderný" prípravok.

Sóda bikarbóna je zázrak. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Sóda bikarbóna je zázrak.

Jedlá sóda patrí k nevyhnutným pomocníkom v domácnosti. Využijete ju pri čistení, praní, dezinfekcii aj liečení.

Zo zeleniny a ovocia pestovaných konvenčnou metódou dokáže odstrániť až 96 % pesticídov iba za pätnásť minút. Stačí plodiny do roztoku jedlej sódy namočiť.

Jedlá sóda je silná zásada, má teda alkalické pH a spôsobuje rýchly rozklad pesticídov. Tie pritom preukázateľne súvisia s rozvojom celého radu porúch a ochorení, od neplodnosti, cez hormonálnu nerovnováhu až po rakovinu.

Bežne kúpené ovocie môže obsahovať škodlivé pesticídy. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Bežne kúpené ovocie môže obsahovať škodlivé pesticídy.

Vedci z Massachusetts tvrdia, že roztokom jedlej sódy možno veľmi účinne odstrániť pesticídy z akéhokoľvek ovocia a zeleniny do pätnástich minút. Stačí plody do roztoku namočiť. "Zvyšky pesticídov môžu zostať na poľnohospodárskej produkcii a prispievajú k celkovému príjmu pesticídov potravou. Obavy zo zdravotných rizík súvisiacich s príjmom pesticídov potravou v posledných rokoch právom rastú, je teda na mieste ich konzumácii brániť,“ uviedla doktorka Lili Heová z University of Massachusetts v rozhovore pre denník The Mail.

Z jej experimentálnych výskumov vyplýva, že sóda je schopná zlikvidovať tiež zvyšky pesticídov, ktoré sú silne naviazané na šupku plodov.

Tlačiť Diskusia
Focus Media