Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ildikó alias Viki Ráková zo Susedov ukázala 3-ročného synčeka: Toto je jej zlatíčko! Podobá sa na ňu?

24.04.2018 Milly Sekulová

Jej hlášky miluje celé Slovensko a postava Ildikó sa s ňou už neodmysliteľne spája. Herečka Viki Ráková (37) po desiatich rokoch opäť žiari na obrazovkách v legendárnych Susedoch.

Archív 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: TV JOJ Archív

Za ten čas sa jej život poriadne zmenil. Dnes má nielen krásneho synčeka, ale aj milujúceho partnera.

Zdá sa, že návrat Susedov bol skvelý nápad a je opäť veľmi úspešný. Úprimne, ako sa vám hrá postava Ildikó. Máte túto úlohu rada?

– Áno, veľmi. Postava Ildikó je veľmi vďačná postava, ktorá sa mi hrá veľmi dobre, lebo sa v nej môžem vyžívať. Práve kvôli tomu, že Ildikó je mojím úplným opakom. Sme naozaj vo všetkom rozdielne.

Môžeme cítiť rozdiel v tom, ako ste ju hrali kedysi a ako dnes?

– Určite áno. Keď sme začali natáčať prvú sériu Susedov, mala som 26 rokov. Akurát som skončila VŠMU, prijali ma do košického divadla Thália. Bolo to pre mňa veľmi príjemné a bezstarostné obdobie. Začal sa môj dospelácky život. Cítila som z ľudí veľa pozitívneho a myslím si, že sa to odzrkadľovalo aj na mojom hraní. Po desiatich rokoch už mám pocit, že k tomu pristupujem zodpovednejšie. Možno aj vážnejšie. Dospelejšie. Ale to je len môj pocit. Možno, teda veľmi dúfam, že to až tak nevidno na konečnom výsledku.

Niektoré vaše hlášky sa u nás tak udomácnili, že ich ľudia používajú aj v bežnej reči. Používate ich doma aj vy?

– Hmm, ani nie.

Viackrát ste povedali, že vaším snom bolo stať sa bytovou dizajnérkou alebo tanečnicou. Venujete sa týmto činnostiam aspoň ako záľube?

– Bohužiaľ, tanec je špecifický v tom, že k nemu potrebujeme partnera. Toho nemám, takže to sa, prirodzene, vylúčilo (ale možno si počkám, kým syn vyrastie. :-) A bytové dizajnérstvo som využila pri zariadení našej detskej kaviarne a tiež teraz, ako sme sa presťahovali do Győru. Naschvál sme si vybrali nezariadený byt na prenájom, ktorý si môžem zariadiť podľa môjho vkusu. Každý mesiac si niečo nové prikúpim. Naschvál si na to nechávam čas a počkám si na tie kúsky, ktoré sú najvhodnejšie. Priznám sa, že medzi nábytkom sa hrabem radšej ako medzi šatami.

Prečo ste si vybrali na bývanie práve Győr?

– Bol to môj nápad. Po 18-ke som žila vo veľkých mestách, kde bolo vždy rušno, kde som mala všetko po ruke. Myslím kultúru, vzdelávanie či krúžky pre syna. V Komárne mi trochu chýbal ten „kaviarenský“ život. Hľadali sme niečo v blízkosti Bratislavy aj Budapešti, keďže muž pracuje viackrát do týždňa v Pešti, ja v Bratislave, ale aj Komárno sme chceli mať po ruke.

Viki a jej rodinka. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív V.R. Viki a jej rodinka.

Máte malého trojročného synčeka, čo robí najradšej?

– Ako každý chlapček má rád autíčka, stavebnice. Práve predvčerom som mu rozprávala rozprávku o chlapčekovi, ktorý zachránil mečom trpaslíka pred vlkom, tak veľmi chcel mať meč. Dostal teda od babičky drevený meč a je s ním veľký macher.

Čo okrem rozprávok spolu ešte najradšej robievate?

– Veľmi nás baví kreslenie a veľa maľujeme. Teraz si malý tiež obľúbil časopisy pre deti s rôznymi úlohami. Je v nich veľmi šikovný, takže má úspech a teší sa z toho. Tiež radi skladáme puzzle. Ale teším sa aj z toho, že bude pekné počasie, a vraj už aj ja dostanem kolobežku, a tak budeme môcť spolu chodiť po hrádzi a hore-dole po meste. Veľmi sa teším, že budeme veľa chodiť do prírody.

Uvažujete aj nad tým, že by mal Bendegúz súrodenca?

– Samozrejme, ale to má teraz čas.

Aj vám to občas povie?

– Je veľmi citlivý k malým deťom. Veľmi pekne sa k nim správa. Ale nejako extra nám súrodenca nespomína.

Chodí už do škôlky?

– Áno, chodí a veľmi rád.

Stíhate si popri práci a rodine nájsť čas aj sama pre seba? Čo je pre vás dokonalý relax?

– Keď mám toľko času, že si robím všetko podľa seba a podľa nálady. Keď sa nikam s ničím nemusím ponáhľať.

Aj po pôrode sa pýšite stále fit postavou. Cvičíte a stravujete sa špeciálne?

– Ďakujem za kompliment. Snažím sa jesť iba toľko, koľko ma akurát nasýti. Radšej často a menej. Od pôrodu som ešte necvičila, lebo som na to nemala ani čas, ani potrebu. Ale teraz už by som s tým rada začala. Veľmi po tom túžim, len musím nájsť to pravé, čo by ma dlhodobo bavilo.

Obľúbený komediálny seriál Susedia je po desiatich rokoch opäť na obrazovkách. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: TV Markíza Obľúbený komediálny seriál Susedia je po desiatich rokoch opäť na obrazovkách.

Váš partner je tiež umelec. Ste jeho fanúšička? Chodíte sa naňho pozerať, keď hráva?

– Samozrejme. Robi je veľmi citlivý človek a skladá nádhernú hudbu. Či už do divadla, pre svoje kapely alebo napríklad aj pre SĽUK, kde budú mať tento mesiac premiéru. Snažím sa byť vždy pri tom, lebo som veľmi zvedavá, ako znie vo veľkom to, čo doma napíše. A vždy je to geniálne.

Od rodičov ste teraz dosť ďaleko, snažíte sa ich navštevovať často?

– Vždy, keď sú nejaké prázdniny či sviatky, tak si nájdeme čas. Sme dosť ďaleko od seba, ale vždy je veľká radosť, keď vidím spolu syna s maminou. Sú veľkí parťáci. Aj pred pár dňami sme spolu boli. Môj otec nás, bohužiaľ, už opustil.

Aký sen ste si naposledy splnili?

– Od muža som dostala na narodeniny koncert na Josého Curu, keď bol v Budapešti. Keď muž zbadal medzi orchestrom svojho kolegu violistu, zavolal mu po koncerte, či by som si od neho nemohla vypýtať autogram. A pošťastila sa mi aj jedna fotka s majstrom. Koncert bol nádherný, cítila som sa ako v siedmom nebi.

A máte ešte aj nejakú nesplnenú túžbu?

– Túžim po vlastnom domčeku s veľkým dvorom a s veľkým orechom, pod ktorým by sme vysedávali. So záhradkou, kde by som si pestovala vlastnú zeleninu, ovocie a možno chovala aj pár zvierat.

Prezradila o sebe

Na čo si ako žena najviac potrpíte?

Mám veľmi rada vône. Kvetinové, čisté, svieže.

Mali ste okrem „Viki“ aj nejakú inú prezývku?

Nie.

Čo o vás doposiaľ nikto nevedel?

Od škôlky nepijem mlieko.

 

Tlačiť Diskusia (5)
Focus Media