Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Adela Vinczeová o tom, ako žijú s Viktorom po svadbe: Také slová by chcela od svojho muža počuť každá

22.04.2018 Milly Sekulová

Adela Vinczeová (37) má za sebou rušný rok. Okrem pracovných projektov sa s manželom rozhodli prehovoriť aj o probléme s počatím. Čo sa pre nich od Viktorovho priznania zmenilo?

Na manželovi si váži rozvahu a úprimnosť. 18 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: RCA Na manželovi si váži rozvahu a úprimnosť.

 - Pri vás má človek pocit, že ste azda dosiahli maximum toho, čo sa moderátorke môže podariť. Máte tento pocit aj vy? Naplnili ste si všetky pracovné túžby a ciele?

Neviem, čo sa dá a nedá dosiahnuť. Nemeriam svoju pracovnú cestu v hodnote dosahovania. Robím, čo ma baví, vyberám si, čo sa mi páči, a som nesmierne vďačná za to, že to tak mám. Lebo každý ďalší rok existencie v tomto prazvláštnom biznise je zázrak. Čiže sa teším a verím, že sa budem vedieť tešiť aj z toho, keď ma raz život presmeruje. Vtedy to tiež nebudem vnímať ako koniec dosahovania niečoho dôležitého. 

Minulý rok bol pre vás mediálne dosť vyčerpávajúci a vaše meno bolo v tlači takmer dennou realitou. Najprv zásnuby, potom svadba, medzitým množstvo projektov a potom Viktorov status o neplodnosti. Ako na vás vplýva mediálny tlak?

- Tlak je len to, čo si pripustíte. Pokiaľ si nekupujem noviny a nepozerám sa každý deň lačno na internet, čo o mne napísali, tak o tom ani neviem. Väčšina článkov žije z našich starých vyjadrení. Z jednej vety sa dokáže ešte tri roky mútiť vždy nejaký nový článok. Takže sa to ani veľmi nedá sledovať. V konečnom dôsledku aj tak platí veľmi upokojujúce pravidlo – každému ste fuk. Čiže je úplne jedno, koľko sa kde čoho píše, prekáža to len tomu, koho z nejakého dôvodu iritujeme, aj keby sa o nás písalo raz za rok. Mne je napríklad úplne jedno, koľko sa o kom píše. Tak verím, že to dokážu aj iní. Viktorov status nebol o Viktorovi, ale o jednej dôležitej téme.

Na manželovi si váži rozvahu a úprimnosť. 18 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: RCA Na manželovi si váži rozvahu a úprimnosť.

Hoci prvotná vlna okolo Viktorovho priznania prehrmela, máte pocit, že ľudia tento problém začali viac riešiť?

- Uvidíme, kedy začne ľuďom dôležitosť tohto celého dochádzať. Zväčša to býva, až keď je neskoro. Ale popísalo sa veľa článkov aj s odborníkmi a čoraz viac ľudí nám na to reaguje slovami – nevedeli sme, že je to také vážne. No napríklad rodičom malých chlapcov to vôbec nedochádza. Bavila som sa s jednými o tom, že to bude vážny problém práve generácie ich syna, a oni sa tak chichotali a povedali – on je taký výmyselník. Absolútne im to nedochádza. Ale tlačiť na ľudí sa nedá. Kto chce, ten si k tomu zodpovedný prístup nájde. Napríklad Viktorov kamarát si hneď išiel dať vyšetriť spermie a vrátil sa celý šťastný s výborným výsledkom. Má totiž „len“ 90 percent spermií zlých. A to je dnes ohromný nadštandard. Už to je desivé.

Viktor priznal, že veľa vecí sa snaží zmeniť a upraviť aj svoj životný štýl. O vás je pritom známe, že si na zdravý život potrpíte. Jete zdravo, hýbete sa. Ovplyvnili ste ho v tom?

- Nie je to žiadna askéza, ale viac sa hýbeme na čerstvom vzduchu, jeme relatívne dobre, športujeme, nestresujeme sa toľko. No robíme to hlavne pre seba. Nie z nejakej kŕčovitej snahy za každú cenu mať dieťa. To buď bude, alebo skrátka nebude. Starostlivosť o zdravie je taká základná zodpovednosť.

Pociťuje aj nejaké zmeny? Má táto zmena preňho – síce ani nie po pol roku – už nejaké výsledky?

- Je nám dobre, lepšie.

V minulosti ste boli aj u veštkyne. Dali ste si alebo dali by ste si u nej zistiť aj to, či a kedy vám osud dopraje materstvo?

- U veštkyne som bola asi raz, pred 13 rokmi zo zvedavosti. Vôbec takéto veci nevyhľadávam a ani v nich pre seba nevidím zmysel. Človek má vedieť prijať veci, aké sú, a nie sa hnať do budúcnosti, či sa pitvať v minulosti. Teda aspoň pre seba to takto vidím. Inak nech si každý robí, samozrejme, čo chce.

Adela Vinczeová: Každý ďalší rok existencie v tomto prazvláštnom biznise je zázrak. 18 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: RCA Adela Vinczeová: Každý ďalší rok existencie v tomto prazvláštnom biznise je zázrak.

Akú vlastnosť si na Viktorovi vážite najviac?

- Rozvahu a úprimnosť.

K tancu máte blízko od Let’s Dance. Pred časom ste vraveli, že ste sa s Viktorom dali na tancovanie. Drží vás to ešte alebo máte už nejakú inú spoločnú aktivitu?

- Už to trochu opadlo. Ťažko kombinujeme aktivity s jeho správami. Občas chce ísť človek aj do divadla alebo má iný program. Takže máme teraz trochu výluku.

Hovorí sa, že, paradoxne, po svadbe sa človek o svoj zovňajšok začne menej starať. Je to tak aj u vás? Občas mastné vlasy, žiadny mejkap?

- To som robila aj predtým. (smiech) Niekedy mám na sebe také vrstvy mejkapu, že sa teším, keď ho nemusím mať. Ale tento oddych pleti považujem práve za staranie sa o seba. A Viktor mi aj hovorí – načo sa líčiš? Nechaj to tak. Ja sa často cítim byť so sebou spokojná aj v takomto stave a to je aj pre okolie presvedčivé.

To, že sa s chirurgickými vylepšeniami nekamarátite, je o vás známe, dnes sa zdá, že sa opäť do módy začína vracať prirodzenosť. Ste rada, že ste sa nedali na nejaké vylepšenie nahovoriť?

- Nechcem to hlásať ako nejaký zákon, že by sa ľudia nemali dať meniť chirurgiou. Ja si len nemyslím, že ide o vylepšenie. Načo vylepšovať niečo, čo už je dosť dobré. Je to skôr prispôsobenie sa hlasu ega, ktorý vám nahovára, že by ste mali byť iná. A ja si nechcem zvyknúť na to, že budem počúvať tento klamlivý hlas. Opakujem, to je však môj prístup. Okrem toho si myslím, že keď je žena k sebe láskavá, má charizmu, tak to vyžarovanie je silnejšie než zmätená snaha stále vyhovovať nejakému obrazu, ktorý je nenaplniteľný.

Kladie sa podľa vás dnes na ženy veľký tlak, čo sa týka výzoru?

- Každý prežíva len taký tlak, aký vyvíja sám na seba. Je veľa spokojných žien s jemnou nadváhou, so špecifikami vzhľadu a chlapi sa z nich idú zblázniť, lebo sú autentické a vyžarujú. Potom sú ženy, ktoré podľahnú tlaku a vystresovane sa hrabú na časovej osi do protismeru. Chlap aj tak načítava hlavne to vyžarovanie spokojnosti. A upachtená snaživka nie je atraktívna nadlho. Čiže keď je niekto so sebou vyrovnaný, môže sa v časopisoch písať, čo chce, tlak je vlastná voľba. Nehovorím, že som so sebou vždy vyrovnaná, ale je to pre mňa určite zaujímavejšia výzva ako sa zamotať do začarovaného kruhu. Okrem toho žnem vo vlastnom pocite stále viac pohody ako kedysi. Takže to má zmysel.

Z mnohých projektov sa stiahla, ale Chart show to nie je. 18 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: TV Markíza Z mnohých projektov sa stiahla, ale Chart show to nie je.

Ako vidíte svoju budúcnosť? Chcete byť moderátorkou do 80, ako napríklad Larry King alebo sa radšej stiahnuť a v pokoji si užívať rodinný život?

- Podľa mňa sa s tým nedá kalkulovať a plánovať. Prečo by sa mal niekto sťahovať, keď ho taký život napĺňa a teší? Aby potom doma umrel smutný a stiahnutý? Niekedy to možno tak budem cítiť. Alebo ma okolnosti z tohto mediálneho sveta vytlačia inam. Nechám sa prekvapiť. Vôbec to neviem odhadnúť. 

  Adela 18 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček Adela

Prezradila o sebe

Na aký kozmetický prípravok nedáte dopustiť?

- Na zubnú pastu.

Spomínate si na nejaký trapas z rádia či televízie, na ktorom sa stále zabávate?

- Nie je to ani tak trapas, ako skôr brbt nášho kolegu z FUN rádia. Nájdete to na Youtube ako „brbt milénia“. Vždy, keď počujem výsledok „štyri štúra s Nórskom“, tak si spomeniem na skvelé časy v rádiu.

Robili ste rozhovory s mnohými zahraničnými hviezdami. Boli ste z niekoho „paf“?

- Všetky tie hviezdy nie sú hviezdami náhodou. Či Julia Roberts, Larry King, alebo Anna Kurnikovová. Fígeľ je v tom, že čím väčšia hviezda, tým väčšia pohoda v komunikácii.

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media