Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majkin muž mal samé tajnosti: Keď videla fotky s jeho bývalou a našla mu vo vrecku toto, spravila osudovú chybu

07.05.2018 iva

Majka žila v neustálom podozrení, že ju priateľ a neskôr aj manžel podvádza. Riešila to tak, že sama sa stretávala s nápadníkom, pri ktorom bola čoskoro šťastnejšia ako pri nevšímavom mužovi.

Často mala pocit, že jej manžel niečo skrýva. Často mala pocit, že jej manžel niečo skrýva.

S mužom sme sa zoznámili cez internet a zamilovali sme sa do seba tak silno, že nás neodradilo ani 80 km, ktoré nás delili. Po troch mesiacoch som sa sťahovala za ním do cudzieho mesta. Býval s mamkou a babkou. Nebolo to jednoduché. Hocikedy mi vbehli do kúpeľne či našej izby bez klopania. Mali potrebu rozprávať o jeho bývalej, porovnávať ma, poukazovať na ich nešťastnú lásku.

Našťastie som si čoskoro našla prácu a začali sme stavať dom. Keď som raz ochorela, drahý mi odporúčal, aby som si pozrela nejaký film, že ich má kopec. Vytiahla som prvý a na moje prekvapenie to boli fotky s jeho toľko omieľanou bývalou. A nie hocaké. Nahota, erotika, jemné porno. Nahnevalo ma to a žiarlila som.

Zbalila som sa a bez slova odišla domov. Miro mi rozhorčený volal, nech nebláznim, že to bolo nedorozumenie. Rok ju vraj nevidel. Aj keď babka tvrdila, že ho u nás hľadala nedávno, keď sme boli na chate. A ja viem, že mu často volávala. Ale aj tak som sa vrátila.

Podviedla som ho

Prešli roky, ľúbili sme sa, hádali, udobrovali, pracovali. Mirko mal služobky, školenia. Vždy, keď sa vrátil, oprala som mu oblečenie na ďalší turnus. No nečakala som, že v jeho vrecku nájdem cudzie nohavičky. Zaprisahával sa, že to musí byť krutý žart kolegov. Vedia, aká som žiarlivá. Lenže pri upratovaní som zase natrafila na fotky bývalej, ktoré mal vyhodiť. Pohádali sme sa, ale znova som odpustila. Veď každý muž má nejakú trofej z minulosti.

Osud mi do cesty prihral muža. Rozvedeného, pozorného, šarmantného. Vedel, kde pracujem, a začal mi posielať kytice do práce. Lichotilo mi to. Zastavil sa na kávu či na obed. Doma som mala priateľa, ktorý na mňa nemal náladu, večne mobil v ruke, ak som sa priblížila, hneď ho schovával. Tajnosti, podozrenie dali šancu nápadníkovi.

Stretávali sme sa, smiali, rozprávali. Vyznal mi lásku. Zľakla som sa. Nehľadala som nový vzťah. Ľúbila som priateľa. Večer po práci som sa chcela priznať. Počula som, že je v sprche. Mobil bol nestrážený, tak som nakukla. Čo som našla, ma nahnevalo. Dlhodobo si písal s bývalou, kedy som v práci, že má dom sám pre seba. Viac mi nebolo treba. Zrútená, sklamaná, zahanbená, že mu nestačím, podviedla som ho s Danom.

Zložil obrúčku a znenávidel ma

Prišli výčitky svedomia a so všetkým som sa priznala. Paradoxne, Mirko ma požiadal o ruku. Vzali sme sa a narodila sa nám dcérka. Šťastie trvalo rok. Mirko sa znova začal nudiť, skrývať mobil, často bol na služobkách a ja doma s bábätkom. A hoci sa dcérke venoval, ja som sa cítila opustená. Začala som ho zase podozrievať. Naše problémy sa preniesli aj do postele. Priepasť medzi nami sa prehlbovala.

Mesiac po oslave dcérkiných 2. narodenín sa mi ozval Dano. Prijala som pozvanie na kávu. Takto sme sa stretávali pol roka. Vyčítala som si, že cítim šťastie inde a nie pri manželovi. Raz si však Dano zabudol mobil u exmanželky a tá využila situáciu a moje fotky poslala manželovi, ktorého dobre poznala. Vraj kradnem ocka jej dcére a oberám ich o peniaze. Miro ma s tým konfrontoval. Ku všetkému som sa priznala.

Bez slova si zložil obrúčku a znenávidel ma. Nepomohla ani manželská poradňa. Čaká nás rozvod. Pomaly si balím našich 12 rokov do krabíc a hľadám si prácu v rodnom meste. Dcérka oslávi tretie narodeniny už bez ocka. Nikdy si to neodpustím. Je koniec.

 

Čo my na to?

Majka si vyčíta, že sklamala svojho manžela natoľko, že jej už nevie odpustiť. Jej nedôvera voči manželovi a osamelosť, ktorú pociťovala, možno neriešila práve najšťastnejšie, ale je to dôvod, prečo skĺzla do iného vzťahu ako kompenzácie toho, čo jej chýbalo. Možno by si mala prestať vyčítať to, čo neriešili ako pár. Za každým rozchodom stoja dvaja ľudia, nielen jeden.

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media