Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pribrala na 114 kíl a cítila sa ako chodiaca guľa, ale dnes je z nej už iná žena: Tá premena je neskutočná!

10.05.2018 mon

Rebeka sa vo svojich 19 rokoch stala obeťou znásilnenia. Aby sa urobila nepríťažlivou pre prípadných násilníkov, začala jesť. Veľa jesť.

Dnes sa cíti oveľa šťastnejšia. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Dnes sa cíti oveľa šťastnejšia.

Až pribrala na neskutočných 114 kíl, stala sa z nej chodiaca guľa. Iba otcova rakovina ju prinútila opäť schudnúť.

„Vždy som bola ‚veľké‘ dieťa“, vraví angličanka Rebeka. „Keď som prišla do puberty potýkala som sa donekonečna s diétami a jo-jo efektom. V roku 2011 som bola obeťou napadnutia a znásilnenia, to u mňa spustilo bezbrehé jedenie. Jedlom som sa upokojovala, pomáhalo mi vykompenzovať traumatický zážitok. Zároveň som chcela byť veľká, myslím naozaj veľká, aby sa už nikdy nezopakovala podobná situácia. Keď môjmu otcovi diagnostikovali rakovinu hrubého čreva, uvedomila som si, že som to poriadne prehnala. Môj otec behával maratóny a stravoval sa zdravo. Ak jeho mohla napadnúť napriek všetkému rakovina, uvedomila som si, že ja som so svojou extrémnou nadváhou ohrozená omnoho viac."

Jedlom sa upokojovala a snažila sa vyzerať nepríťažlivo. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Jedlom sa upokojovala a snažila sa vyzerať nepríťažlivo.

Rebeka s milovaným otcom. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Rebeka s milovaným otcom.

 

Radikálne rozhodnutie

"Rozhodla som sa, že radikálne zmením svoj vzťah k jedlu aj k pohybu. Chcela som, aby bol môj otec na mňa hrdý. Musela som obrátiť celé svoje myslenie a vyrovnať sa s tým, že som bola znásilnená. Jedlo mi v tom nepomohlo, práve naopak.“

Jej otec zomrel v septembri 2016 vo veku len 62 rokov a v období smútku sa Rebeke zopár kíl vrátilo. „Otec miloval varenie, držal celú rodinu pokope. To ma nakoniec dostalo do kuchyne, kde som začala vyrábať svoje zdravé kreácie, a tak akosi som sa k nemu cítila bližšie. Začala som menej soliť a čoraz viac používať zeleninu a ovocie. Moje menu predtým pozostávalo z cestovín, zo syra a z chleba, teraz je to 70 % zeleniny a 30 % rozdelím medzi bielkoviny, zdravé tuky a sacharidy." Dnes sa cíti oveľa šťastnejšia. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Dnes sa cíti oveľa šťastnejšia.

Pri pohľade do zrkadla som sa cítila chorá

"Pred tým, ako som sa rozhodla, že budem žiť zdravo, som bola veľmi nešťastná. Pri pohľade do zrkadla som sa cítila chorá. Vždy som si našla výhovorky, aby som nemusela chodiť do spoločnosti a von, nenávidela som, kým som sa stala.

Odkedy som sa začala starať o svoje zdravie, som sebaistejšia, viac chodím medzi ľudí a som oveľa šťastnejšia v mnohých ohľadoch.“

Tlačiť Diskusia
Focus Media