Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toto robia včely a motýle pre vašu záhradu: Prilákajte ich viac! S týmito kvietkami sa vám to podarí

05.05.2018 iva

Na ktorých kvetinkách si hmyz najlepšie pochutná? Kde nájdu najviac nektáru? A prečo je to veľmi prospešné aj pre vašu záhradu?

Vďaka lákadlám na hmyz prosperuje  celá záhrada.  8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Vďaka lákadlám na hmyz prosperuje celá záhrada.

Ak pomôžete včelám, čmeliakom, motýľom a inému opeľujúcemu hmyzu, aby mali dostatok potravy vo vašej záhrade, pomôžu vám zaistiť budúcnosť úrody ovocia i mnohých úžitkových rastlín, ako aj pestrosť prírody, prežitie mnohých druhov divoko rastúcich drevín a bylín, ale aj vaše kvety budú z toho len prosperovať. Bude sa im viac dariť a krajšie budú kvitnúť. To, čo ich priláka do vašej záhrady, je predovšetkým nektár, vôňa a farba kvetov. Preto si urobte záhon, ktorý bude pre ne neodolateľný.

Facélia vratičolistá

Kvitne celé leto a jej levanduľovo sfarbené kvety sú aj pekným spestrením záhradky a lákadlom pre včely.

Facélia vratičolistá 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Facélia vratičolistá

Echinacea purpurová

Môžete ju vysievať priamo na záhon práve v tomto období. Je to trvácna bylina. Z jej kvetov sa budete tešiť až do konca jesene.

Echinacea purpurová 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Echinacea purpurová

Helénium

Nádherné odtiene zapadajúceho slnka a bohaté trsy obsypané množstvom súkvetí. Táto trvalka by nemala chýbať v žiadnej záhrade.

Helénium 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Helénium

Rozchodník

Rozchodník je ďalší z kvetov, o ktoré sa nepotrebujete starať. Dostanete ho v rozličných tvaroch, veľkostiach aj farbách. A kvitne aj v tieni.

Rozchodník 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Rozchodník

Centrant červený

Je to trsovitá trvalka, ktorá drevnatie. Silno sa rozkonáruje. Obľúbená je vďaka dlhému obdobiu kvitnutia, ktoré trvá celé leto až do jesene.

Centrant červený 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Centrant červený

Prvosienka

Primula alebo prvosienka je trváca rastlina. Jej kvety v okolíkoch sú žlté, päťpočetné, pravidelné, ovisnuté a príjemne voňajú. Navyše sú liečivé.

Prvosienka 8 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Prvosienka  

Tlačiť Diskusia
Focus Media