Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nie je krásna len tak pre nič za nič! Žena, ktorá sa stará o Meghan Markle, prezradila zaujímavé veci

29.05.2018 Beata Suchá

Kráľovská nevesta onedlho oslávi 37 rokov, no jej pleť žiari mladosťou a zdravím. Ako to len robí? Prezradíme vám kompletný rituál jej starostlivosti o pokožku, ktorý môžete vyskúšať aj vy!

Napriek tomu, že Meghan ťahá na štyridsiatku vyzerá skvele. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Getty Images Napriek tomu, že Meghan ťahá na štyridsiatku vyzerá skvele.

Meghan je pod dohľadom celebritnej beauty expertky Nicholy Joss, ktorá má skutočne hviezdne renomé. Medzi jej klientky patria Scarlett Johansson, Hilary Swank, Gisele Bundchen či Gwyneth Paltrow. Tu je jej 5 tipov pre úžasnú žiarivú pleť:

 

1. Zdravá strava je základ

Bez úpravy jedálneho lístka to nepôjde. Jedzte zdravo a vyvážene! Krása vychádza zvnútra – prenesene aj doslova.


2. Prospešné probiotiká

Každý deň užívajte probiotiká. Pomôžu telu zužitkovať všetky dôležité živiny, ktoré ste prijali v strave. Dobre fungujúce trávenie = krásna pleť.


3. Trojité čistenie

Pleť musí byť dokonale čistá, aby mohla prijať účinné látky z ošetrujúcej kozmetiky. Ako prvý krok naneste čistiaci olej alebo mlieko a zotrite navlhčenou flanelovou žinkou. Teraz pleť umyte šetrnou čistiacou penou a na záver tonizujte pleťovou alebo termálnou vodou.


4. Pleťová masáž

Masáž tváre je nevyhnutná súčasť každodennej starostlivosti o pleť. Aj keby to mala byť len minútová masáž spojená s nanášaním hydratačného krému.


5. Joga pre žiarivú pleť

Každý deň si aspoň 10 minút zacvičte jogu. Ak nemáte čas navštevovať hodiny jogy, osvojte si krátke cvičenia z internetu. Meghan vyrastala s jogou – jej mama je inštruktorkou jogy a obe sa môžu pochváliť nielen tip-top postavičkou, ale aj žiarivou pleťou, ktorá je ďalším benefitom.

  Meghan Markle 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Getty Images Meghan Markle

Masáž tváre a lá Meghan Markle

Beauty expertka Nichola Joss upozorňuje, že bez masáže pleti nebudú ani tie najdrahšie produkty na pleť fungovať dokonale. Každodenná masáž totiž uvoľňuje napätie, odvádza nadbytočnú tekutinu, ktorá spôsobuje opuchy a zlepšuje mikrocirkuláciu. Vďaka tomu je pleť žiarivejšia a pevnejšia. Túto jedinečnú tlakovú masáž si môžete dopriať aj v domácom prostredí.

 

Ako na to?

● Do dlaní aplikujte pár kvapiek obľúbeného pleťového oleja, zahrejte ho trením rúk a potom priložte dlane na obe polovice tváre. Jemne pritlačte. 

● Veľkým oblúkom prejdite dlaňou od líca popod ucho smerom k stredu krku až po opačné rameno. Vzápätí pritlačte dlaň na čelo, ako keby ste si merali teplotu. Tento pohyb zopakujte 3-krát na každú stranu. 

● Priložte vystreté prsty na chrbát nosa a prejdite nimi veľkým oblúkom cez líce až nahor k línii vlasov. Zopakujte 6-krát na každej strane. 

● Ukazovák a prostredník oboch rúk vystrite do V a priložte k brade. Šetrným ťahom prechádzajte po čeľusti smerom nahor až k ušným lalôčkom a 6-krát zopakujte. 

● Končeky prstov priložte pod lícne kosti, jemne zatlačte a počítajte do 6. 

● Ukazováky priložte na spánky a prostredníky k vonkajším kútikom očí. Odtiaľto opisujte kruh smerom k nosu popod obočie až k východiskovému bodu. Pri hornom polkruhu môžete použiť silnejší tlak. Zopakujte 6-krát. 

● Premasírujte celú tvár končekmi prstov krúživým pohybom.

Meghan Markle s princom Harrym 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Meghan Markle s princom Harrym

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media