Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Keď Klárinej sestre zistili rakovinu, celá rodina sa zrútila: Urobila pre ňu niečo, čo obe rozplakalo

28.05.2018 Milly Sekulová

Lásku k najbližším preukázala Klára (44) zo Žiliny, ktorá sa rozhodla podporiť chorú sestru.

„Keď mojej mladšej sestre diagnostikovali rakovinu, celá  rodina sa zrútila,“ vraví Klára. „Keď mojej mladšej sestre diagnostikovali rakovinu, celá rodina sa zrútila,“ vraví Klára.

„Odmalička som mala dlhé vlasy a tak nejako sa stali mojou charakteristikou až do 41 rokov. Keď mojej mladšej sestre pred piatimi rokmi diagnostikovali rakovinu, celá naša rodina sa zrútila. Toto obdobie neprajem zažiť ani najväčšiemu nepriateľovi,“ spomína Klára a dopĺňa, že keď pominuli otázky, prečo práve oni, vydali sa na boj spolu. „Šťastie v nešťastí bolo, že preventívna prehliadka objavila rakovinu v počiatočnom štádiu, a tak si nikto z nás nepripúšťal to najhoršie. Počas liečebného procesu prišla o vlasy a videla som, ako sa prestáva cítiť ako žena a aj keď o tom nehovorila, vedela som, že jej kedysi obrovské sebavedomie sa vytráca.

Raz večer som na internete úplnou náhodou natrafila na príspevok o darovaní vlasov onkologickým pacientom. Bolo to pre mňa ako blesk z jasného neba. ‚Darujem jej ich,‘ vyšlo zo mňa a o tomto rozhodnutí som bola presvedčená ako nikdy predtým. Hneď na druhý deň som zavolala do organizácie, ktorá sa takýmito vlasmi zaoberá, a informovala som sa, kde a ako sa mám dať ostrihať. Bolo 22. júna a sestra oslavovala 35. narodeniny.

Na ten úsmev, ktorý po otvorení krabičky s parochňou z mojich vlasov zažiaril na jej tvári, nikdy nezabudnem. Obe sme plakali ako malé deti a dnes, keď je sestra z najhoršieho vonku, mi hovorí, že to bolo to najkrajšie, čo pre ňu niekto urobil. Dodnes nemám také dlhé vlasy ako kedysi, no vždy, keď sa pozriem do zrkadla, poviem si, že krása predsa vychádza úplne odinakiaľ, dodáva Klára.

Tlačiť Diskusia
Focus Media