Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Muž sa ma už nedotýka a na sex môžem zabudnúť: Jedného dňa prišiel za mnou a... Doteraz to nechápem!

17.05.2018 Mgr. Sylvia Dančiaková

V partnerstve som iba kvôli deťom. Niežeby som ho na začiatku nemilovala, ale partner, ktorý je odo mňa o dosť starší, nie je typ, ktorý prejavuje lásku.

Partner jej neprejavuje dostatok lásky. Partner jej neprejavuje dostatok lásky.

Respektíve, on ju prejavuje hlavne materiálne. Mňa aj deti nadštandardne rozmaznáva, ale neprejavuje mi lásku dotykmi, objatiami. Čo je ešte horšie, prestal sa so mnou milovať. Jedného dňa sa tak rozhodol a bez ďalšej diskusie, ktorú odmietol, sa viac ku mne nepriblížil. Mám iba 40 rokov, ale cítim sa hrozne. Nemilovaná a neviem, čo ďalej. Chlapci otca zbožňujú, ja sa mám z materiálnej stránky vynikajúco, ale neviem, ako zaplniť tú partnerskú prázdnotu.

Saša

 

Odpovedá pychologička Mgr. Sylvia Dančiaková:

- Komunikujte – sama so sebou (prípadne s terapeutom), aby ste si ujasnili, ako sa cítite, po čom túžite... Hovorte s partnerom, nemusíte diskutovať – povedzte mu, ako sa cítite, čo vám chýba, po čom túžite – hovorte otvorene o fyzickej láske, o túžbe dotýkať sa a byť objímaná... Možno má váš partner zdravotný hendikep, možno „nechuť“ či inú „špecifickú“ chuť – v každom prípade, ak nedostanete odpovede ani reakcie – musíte sa rozhodnúť sama za seba – ako si naplniť svoje potreby. Láska a bohatstvo sa nevylučujú. Môžete mať oboje.

 

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media