Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Muž si našiel milenku a naše manželstvo skrachovalo, ale... Vrátil sa s návrhom, ktorý ma vyviedol z miery

15.05.2018 Mgr. Sylvia Dančiaková

Máme spolu dve deti a za sebou 30 rokov manželstva. Pred rozpadom vzťahu si manžel našiel milenku a potom mu už nebolo pomoci, opustil ma.

Manžel si našil milenku, teraz sa chce vrátiť... Manžel si našil milenku, teraz sa chce vrátiť...

Vtedy som veľmi túžila, aby sa vrátil, aby sme to obnovili. Nevedela som si život bez neho predstaviť. Ale po čase som si zvykla a dnes, keď sa karta otočila a môj muž si uvedomil, že sa chce vrátiť, ja váham. Posunula som sa niekam inam a nie som si už jeho návratom taká istá. Už to asi nechcem... ale deti, napriek ich dospelosti, ma prehovárajú, aby som ho vzala na milosť. Veď, patríme k sebe.

Irena

Odpovedá psychologička Mgr. Sylvia Dančiaková:

- Ak to má stáť na myšlienke „veď, patríme k sebe“ – nevonia to láskou ani vášňou. Skôr to znie ako zvyk. Ak máte naozaj opäť chuť na muža, s ktorým ste strávili už 30 rokov, nech vás teda znovu zbalí, nech vás skúsi pozvať na rande, a nech to skúša, kým vám nezavonia. Brať niekoho na milosť, je o súcite, o treste a odpúšťaní. Tak nech je to vo vašom vzťahu radšej o hľadaní lásky, nehy, priateľstva, o znovuobjavení dôvery a intimity. Ak máte chuť na nový začiatok, tak si to užite v plnej paráde.

Tlačiť Diskusia (9)
Focus Media