Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako sa šikovne a hlavne rýchlo zbaviť zápachu v chladničke? Dajte do nej misku s týmto a smrad bude fuč

21.05.2018 iva

Každá miestnosť v dome či byte si vyžaduje svoje, aby sme sa zbavili typických pachov v nich. Tu je prehľad, čo kde treba urobiť, aby váš interiér voňal ako jar vo vzduchu.

Ako sa zbaviť zápachu v chladničke? 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Ako sa zbaviť zápachu v chladničke?

Spálňa

Ruší váš príjemný pocit v spálni ranný vzduch? Otvorte na 10 minút okno a dobre miestnosť prevetrajte. Do vonnej lampy pridajte pár kvapiek éterického vanilkového oleja, ktorý decentne prevonia celú miestnosť. Príjemný vedľajší účinok: vanilka zmierňuje stres a hnev a postará sa o váš bezstarostný spánok.

Chodba a pivnica

Levanduľová vôňa neutralizuje nepríjemné pachy, napríklad tie, čo sa šíria z kuchyne na chodbu. Takisto zatuchnuté pivnice a povaly oslobodíte od starých výparov a nabijete ich pozitívnou energiou. Povešajte kytičky levandule alebo umiestnite misky s jej kvetmi v týchto miestnostiach.

Detská izba

Citrusové vône sú príjemným povzbudením v každej miestnosti! Ideálne sú však najmä pre detskú izbu, v ktorej si deti robia domáce úlohy, alebo pre vašu pracovnú miestnosť. Citrónová vôňa podporuje koncentráciu, pomarančová vôňa pôsobí upokojujúco a pomáha pri problémoch. Jednoducho položte na radiátor prekrojené citróny a pomaranče v miske.

Kuchyňa

Aby ste sa po varení zbavili pachov z jedla, dajte zovrieť hrniec s octovou vodou – po polhodine ho odstavte zo sporáka, vyvetrajte a všetky pachy zmiznú!

Extra tip pre chladničku: dajte do nej misku s mletou kávou – tá absorbuje všetky nepríjemné pachy v chladničke.

Obývačka

Koberce, ktoré páchnu, môžete oživiť hydroxidom sodným: nasypte ho na suchý koberec, nechajte pôsobiť a potom povysávajte. Na uvoľnenie a lepšiu náladu sa do obývačky hodia vône ako bergamot, ylang ylang či borovica.

Toaleta

Proti nepríjemných pachom na toaletách existuje množstvo chemických prostriedkov. Avšak omnoho efektívnejšie a lacnejšie sú obyčajné zápalky. Stačí, keď zapálite jednu zápalku, vzniknú pri tom aromatické sírové spaliny, ktoré prekryjú nepríjemné pachy.

 

Extra tip

Vyskúšajte domáci osviežovač vzduchu

Do nádoby s rozprašovačom nasypte 1 lyžicu sódy, pridajte 5 kvapiek esenciálneho oleja a zalejte destilovanou vodou doplna a pretrepte, kým sa sóda nerozpustí. Osviežovač môžete striekať aj na pohovky, topánky či koberce.

Tlačiť Diskusia
Focus Media