Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bola som tvrdá žena a vôbec som netúžila po deťoch, ale osud to zariadil inak: Tento zážitok všetko zmenil

13.05.2018 Ivana Adamcová

Vyrastala som s dvoma bratmi a milovala som chlapčenské hry. Keď som bola tínedžerka, myslela som si, že sa nevydám a nebudem mať deti.

Nevnímala som sa ako materský typ a deti som nechcela. Nevnímala som sa ako materský typ a deti som nechcela.

Nijako ma táto predstava nepriťahovala. Závidela som svojim bratom, že nemajú prsia, menštruáciu a nemusia rodiť. Počas štúdia na vysokej škole som sa však zaľúbila a našla som si toho najlepšieho muža na svete. Po škole sa stal mojím manželom a ja som sa zamestnala v zdravotníckom biznise.

Bola som prísna personálna riaditeľka a vedela som, že ľudia ma vnímajú ako tvrdú ženu. Neprekážalo mi to. Užívala som si svoju pozíciu i peniaze, ktoré k tomu patrili. S milovaným sme chodili na dovolenky, až raz sa menštruácia omeškala. Hneď som vedela, že som tehotná. Bola som v šoku, pretože sme si dávali pozor a deti sme ešte nechceli. Ale stalo sa!

Počas tehotenstva som sa snažila si zvyknúť na nevoľnosti, rastúce bruško, ale nedarilo sa mi. Môj plán bol porodiť a rýchlo späť do práce! Nepovažovala som sa za materský typ. Ale osud to chcel úplne inak.

Návrat do práce neprichádzal do úvahy

Narodila sa nám dcérka, ktorá mala vážne zdravotné problémy, a trávili sme veľa času v nemocnici. Návrat do práce neprichádzal do úvahy. Nemohla navštevovať žiadne zariadenie a potrebovala ma. Nemala som to srdce zveriť ju nejakej opatrovateľke. Bála som sa o ňu a každý deň trpela spolu s ňou. To všetko na mňa malo neuveriteľné účinky. Menila som sa. Nakoniec som doma nebola len rok či tri, ale som doma doteraz.

Kým Silvinka nastúpila do školy, bola som znovu tehotná, narodil sa synček Rastík. Vďaka materstvu som v sebe znovuobjavila ženu. Čoraz viac som sa ponárala do ženských tém, ktoré som celé roky zanedbávala. Dovtedy som žila jednofarebný život, ochudobnená o podstatnú časť seba. Dnes nosím sukne, dlhé vlasy a vychutnávam si svoju ženskosť. Ešte aj prsia plné mlieka mi pripadajú magické. Stala som sa farebnejšou osobnosťou a som im za to veľmi vďačná.

Lili

Tlačiť Diskusia
Focus Media