Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Otehotnela som na strednej a otec dieťaťa s nami nechcel nič mať: Lucia o tom, ako ju zmenilo narodenie dcérky

12.05.2018 Ivana Adamcová

Slobodnou mamičkou som sa stala v 18 rokoch. Tesne po maturite a otec dieťaťa nás ignoroval.

Nikto si nevedel ani len predstaviť, že práve ja budem mamou. Nikto si nevedel ani len predstaviť, že práve ja budem mamou.

Keď som otehotnela, bol to veľký strach, ako to povedať rodičom, priateľovi, strach neskôr vystriedala hanba. Ako chodiť medzi rovesníkov s bruškom a do školy? Jasné, že niektorí ma ľutovali, ďalší vysmievali, iní sa čudovali. Podpora bola minimálna, ale aj tak som nikdy neuvažovala, že sa dieťatka vzdám. Rodičia toto rozhodnutie nechali na mne, ale tiež mi dali najavo, že by boli radšej, aby som dieťatku dala šancu. Oni mi s ním pomôžu.

Narodenie dcérky mi úplne zmenilo život a zmenilo aj mňa. Bola som nezodpovedný typ, samé flámy, diskotéky, alkohol, cigarety. Školu som flákala, dala som si urobiť pírsing, tetovanie. Nikde som neobsedela, stále som mala slúchadlá na ušiach, kde ma ohlušovala hudba a nikto si nevedel ani len predstaviť, že práve ja budem mamou. Priznám sa, že ani ja.

Láska na prvý pohľad

Ale keď som uvidela svoju princeznú, ako prvýkrát otvorila oči a pozrela sa na mňa, vedela som, že je to láska na prvý pohľad a všetko, čo bolo pre mňa doteraz dôležité, prestalo existovať. Neľutovala som zrazu stratené kamarátstva, nočné žúrky, keď sa malá zamrvila v mojom náručí, cítila som sa naplnená a jej plač mi znel ako hudba. Prišlo to samo. Nijako som sa nemusela nútiť do toho, aby som jej bola deň a noc k dispozícii.

Sára sa stala stredobodom môjho života a po rokoch je zo mňa úplne obyčajná, možno niekedy až prehnane zodpovedná mama a moja 9-ročná Sára bude stále mojou princezničkou.

Lucia

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media