Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rozbité vajce na zemi je hotová pohroma, ale pomôže tento jednoduchý trik a raz-dva budete mať upratané

11.05.2018 Ivana Sladkovská

Keď sa rozbije vajíčko, je to hotová pohroma. Je tu však spsôb, s ktorým si ušetríte veľa času a nervov.

Ako rýchlo upratať rozbité vajce z podlahy? 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Ako rýchlo upratať rozbité vajce z podlahy?

Stačí chvíľka nepozornosti a nehoda je na svete. Krehké škrupinky vajec nevydržia veľa a ľahko sa rozbijú. Ich obsah je potom schopný znečistiť všetko na pomerne dlhý čas. Vajce má viskóznu štruktúru, takže zotrieť ho špongiou alebo papierovými utierkami je hotová veda a cvičenie pre nervy.

Ako rýchlo upratať rozbité vajce z podlahy? Pomôže niečo, o čom by ste to nikdy nepovedali... 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Ako rýchlo upratať rozbité vajce z podlahy? Pomôže niečo, o čom by ste to nikdy nepovedali...

Čo teda robiť, keď sa stane vaječná nehoda? Zachovajte pokoj a pripravte si soľ. Najlepšia je jemná morská, ale stačiť bude aj obyčajná.

Obyčajná soľ je šikovný pomocník pri takejto nehode. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Obyčajná soľ je šikovný pomocník pri takejto nehode.

Nasypte ju na vajce, aspoň pol hrnčeka. Nechajte asi 5 minút, kým soľ nasaje všetku tekutinu. Potom vezmite metličku a lopatku a soľ jednoducho pozametajte. Zvyšok utrite kuchynskou utierkou a na záver môžete utrieť vlhkou handričkou. A hotovo! Tragédia je zažehnaná.

Tlačiť Diskusia
Focus Media