Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Strach o život! Chytil ma za krk a vyhrážal sa mi: Ankina vysnívaná práca sa v jednu noc zmenila na horor

04.06.2018 Spracovala: iva

Mladá Anka snívala o tom, že bude robiť krupiérku, a sen sa jej podarilo zrealizovať. Napriek tomu, že sa v herni cítila ako ryba vo vode, jedna udalosť jej skvelý pocit úplne zmenila.

Byť krupiérkou bol jej sen, ktorý si hneď po škole aj splnila. Byť krupiérkou bol jej sen, ktorý si hneď po škole aj splnila.

Keď som skončila školu, mala som sny, ktoré som si chcela splniť. Jedným z nich bol aj sen o práci. Veľmi som túžila stať sa krupiérkou a po necelom polročnom čakaní sa mi prikotúľala skvelá ponuka. Práca bola v hlavnom meste, blízko môjho bydliska, takže som nemusela ani veľmi cestovať. Pekne som sa obliekla a išla som na pohovor so zamestnávateľom. Podľa ich slov som sa im veľmi páčila a nastúpiť som mala od začiatku nového mesiaca. V deň nástupu do práce som nervózne prestupovala z nohy na nohu, takú som mala trému. Tešila som sa, o tom niet pochýb, no mala som aj poriadne kŕče v bruchu a strach, či to zvládnem.

Keď som však vstúpila do herne, oči sa mi rozžiarili, srdce sa rozbúchalo, a ja som vedela, že som sa tu našla. Cítila som sa ako ryba vo vode. Nikdy som nehrala automaty, ale mala som rada tú atmosféru, to vzrušenie z očakávania výhry, ale aj radosť z nej či sklamanie, že to znovu nevyšlo... Zoznámila som sa s kolegyňami, ktoré na mňa neurobili až taký dojem, ale časom sme si na seba zvykli. Po troch mesiacoch mi predĺžili zmluvu aj zvýšili plat. V herni som už mohla zostať aj sama, hlavne, keď som mala nočnú zmenu.

Zákaznik si na ňu počkal

Jedného dňa, keď ku mne podišiel neznámy chlap a žiadal, aby som mu požičala hotovosť. Bola som už veľmi unavená. Ani som ho poriadne nevnímala a nechcelo sa mi počúvať, ako určite vyhrá a vráti mi, tak som ho, samozrejme, odmietla a jemu nezostávalo nič iné, len pobrať sa preč. Vydýchla som si však priskoro. Keď som išla domov, čakala som na zastávke na autobus a ten istý pán ku mne podišiel, tvár si však skrýval šiltovkou. A ja som mu ani poriadne nevidela do tváre. Len podľa hlasu a spôsobu pohybu som zistila, že je to práve on, chlap, čo odo mňa v herni žiadal peniaze. Chytil ma za krk a vyhrážal sa mi, že ak mu nabudúce nepožičiam, tak ma v herni zabije. Vraj má kopec známych a tak ho nemám provokovať.

Tak silno ma držal za krk, že som ledva chytala dych. Miestami som si myslela, že je koniec, pred očami sa mi začalo zahmlievať a nevedela som sa nadýchnuť. Sľúbila som mu, že mu vyhoviem, keďže strach o život bol silnejší. Len čo nastúpil do svojho luxusného auta, zostala som v šoku, ale to mi nebránilo, aby som kontaktovala políciu a všetko im povedala. Ešte v tú noc som šla aj na policajnú stanicu a na druhý deň som zašla k lekárke, pretože ma krk stále bolel. Aj tam som povedala, čo sa stalo. V ruke som tak držala záznam o tom, že som bola napadnutá, a s tým som išla na políciu znova.

Nebola jediná

Síce sa snažili vyšetriť môj prípad, no keďže som nevedela presne opísať podozrivého, čo je pochopiteľné, keďže som mala naozaj strach, tak sa prípad stále odkladal. Napokon sa podarilo vypátrať ho, keďže sa vyhrážal viacerým ženám v herni. Zjavne som nebola jediná. V práci som dala okamžitú výpoveď a môjmu zamestnávateľovi som vysvetlila situáciu. Nenamietal, aj keď mu to bolo ľúto. Mrzelo ma, že niekto dokáže druhému človeku zničiť sny, a to som chcela len pracovať tam, kde mám z práce radosť. Momentálne som zamestnaná v obchode, takže som pod stálym dohľadom ochranky. Nebaví ma to, ale aspoň sa cítim bezpečne. A to je teraz pre mňa najdôležitejšie. 

Anna

Čo my na to?

Anička je mladé dievča, ktoré malo – pre mnohých – poriadne naivnú predstavu o živote a práci. Patrí to však k mladosti, testovať si svoje hranice a zbierať skúsenosti na vlastnej koži. No evidentne nečakala, že herňa je také nebezpečné miesto. Poradili by sme jej, že sa hneď nemusí vzdávať svojich snov a prejsť do opačného extrému. Treba si skúsiť nájsť niečo, čo bude vzrušujúce a bezpečné zároveň.

Tlačiť Diskusia
Focus Media