Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Počas našej krízy si priateľ užil s inou ženou: Keby som tušila, čo jej urobí, ani sa k nemu nevrátim

14.06.2018 Mgr. Sylvia Dančiaková

S priateľom sme chodili 5 rokov. Potom prišla kríza a na chvíľu sme sa rozišli.

Po čase sa dali znovu dokopy, trochu sa to však skomplikovalo. Po čase sa dali znovu dokopy, trochu sa to však skomplikovalo.

On si vtedy užil s nejakou dievčinou, ktorá otehotnela. Medzitým sa vrátil ku mne a nič mi nepovedal, ale, samozrejme, dieťa sa už utajiť nedá. Keď sme sa o tom bavili, tvrdil, že to bol omyl, ktorý veľmi ľutuje, a nemiluje ju. Rozplakal sa a presviedčal ma, že ma miluje, chce deti so mnou a nie s ňou. Sám nevie, čo má robiť. Ale žiť s ňou nechce. Dostala som sa do tejto nečakanej situácie a vôbec neviem, ako sa zachovať. Bojím sa budúcnosti, že raz pôjde za ňou kvôli dieťaťu, alebo napríklad my dvaja dieťa nebudeme môcť mať, a tak odíde... Stať sa môže hocičo.

Majka

Odpovedá psychologička Mgr. Sylvia Dančiaková:

Najdôležitejšie je rozlíšiť jednotlivé veci a neriešiť ich všetky spolu. Jedna vec je partnerský vzťah a druhá – vzťah k partnerovmu nenarodenému dieťatku. Pomohla by terapia, každý zvlášť a neskôr spolu. Viem si predstaviť, že s priateľom budete tvoriť šťastný pár a zároveň budete ľúbiť i partnerovo dieťa – no je to emocionálne i sociálne náročná situácia a je dôležité sa na ňu pripraviť, pracovať s ňou – hovoriť o svojich strachoch, pochybnostiach, bolestiach. Priateľ, i keď dieťa neplánoval, splodil ho, a teda je preňho samého dôležité prijať zodpovednosť – voči tomuto dieťatku i prípadným ďalším. Strach nie je dobrým radcom. Skúste to srdcom, riešte len to, na čo máte dosah – tu a teraz.

Tlačiť Diskusia (22)
Focus Media