Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obrovská odvaha! Herečke zastrelili otca, keď bola malá, a ona si trúfla na toto: Sama vypátrala vraha

30.05.2018 red

Otca Joselyn Martinezovej zavraždili, keď mala deväť rokov. Desaťročia sa márne pátralo po vrahovi a polícia to napokon vzdala. Ale Joselyn nie – nakoniec vraha aj našla a odovzdala do rúk spravodlivosti.

 Osem rokov pátrala svojpomocne po vrahovi. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Osem rokov pátrala svojpomocne po vrahovi.

Na jeseň v roku 1986 prišli do rodinnej reštaurácie Dominican Express v New Yorku, ktorú viedli Joselynini rodičia, traja zákazníci. Boli agresívni, hluční a hrubo urážali servírku, ktorou bola Joselynina mama.

Joselyn s rodičmi. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Joselyn s rodičmi.

Šestnásťročný vrah

Otec neváhal a mužov upozornil, aby sa slušne správali alebo opustili jeho podnik. Jeden z vulgárnych návštevníkov, vtedy šestnásťročný Justo Santos, vytiahol zbraň, chladnokrvne otca Joselyn zastrelil a ušiel. 

Hnev v srdci

Hoci po ňom polícia pátrala, mala jeho meno aj fotografiu, po vrahovi akoby sa zľahla zem. „Kým som bola dieťa a tínedžerka, nerada som o tom hovorila,“ spomína Joselyn. „Bola som nešťastná a často som za ním plakávala.“ Kráska vyrástla s hnevom v srdci. Vyštudovala politické vedy a túžila po herectve. Zároveň si uvedomovala, že nikdy nebude mať pokoj, pokiaľ sa otcov vrah nenájde.

Joselynini rodičia v šťastných časoch, keď bola rodina pokope. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Joselynini rodičia v šťastných časoch, keď bola rodina pokope.

Nevzdávala sa

Nakoniec sa jej to vďaka internetu naozaj podarilo. Prezrela tísícky odkazov s vrahovým menom, ale pokiaľ nemala jeho dátum narodenia, nevedela naisto, že je to on, mužov s takýmto menom mohlo byť veľa. Vyžiadala si spis s otcovým prípadom u newyorskej polície a v ňom našla potrebné informácie. „V tej chvíli som vedela – mám ho!“ 

O otca prišla ešte v detstve. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto O otca prišla ešte v detstve.

Pekný život v Miami

Sedemnásť rokov po vražde našla dcéra vraha svojho otca. Žil v Miami, priamo pod nosom amerických úradov. Bol ženatý, mal päť detí a žil si svoj obyčajný, každodenný život. Striedal pracovné miesta a jeden čas dokonca pracoval aj pre americkú vládu a políciu.

Happyend sa nekonal

Joselyn sa opäť spojila s políciou a dala im všetky informácie, ktoré vypátrala. Súd trval celé mesiace a nakoniec vraha paradoxne omilostil. Joselyn začala dostávať výhražné listy, kde jej anonym sľuboval smrť. A v tomto bode si Joselyn povedala dosť. Začala sa sústrediť na svoju kariéru a svoj život. Viac už pre prípad urobiť nedokázala. Urobila všetko, čo mohla a vedela. Život musí ísť ďalej.

Justo Santoz – vrah ktorý tvrdí, že strieľal v sebaobrane. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Justo Santoz – vrah ktorý tvrdí, že strieľal v sebaobrane.

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media