Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mám skvelý vzťah, ale stretávam sa aj s EX: Dokáže mi dať niečo, čo súčasný priateľ ani náhodou

01.06.2018 Mgr. Sylvia Dančiaková

Našla som si super chalana, s ktorým chcem stráviť zvyšok života. Ten pred ním bol tiež fajn, ale v dobrom sme sa rozišli.

Partnerovi prekáža bývalý partner s ktorým sa Timea stále stretáva. Partnerovi prekáža bývalý partner s ktorým sa Timea stále stretáva.

No kamaráti sme stále a môjmu terajšiemu to prekáža. Je pravda, že bývalý mi rozumie často lepšie ako ten súčasný. A vie mi lepšie poradiť. Ale súčasný priateľ je zase pre mňa príťažlivým sexi chlapom, ktorý má iné prednosti. Neviem, ako to urobiť, aby som si udržala priateľstvo s ex aj lásku s terajším.

Timea

Odpovedá psychologička Mgr. Sylvia Dančiaková odpovedá:

Možno, keby sa tí vaši chlapi spolu spriatelili. Hlavne ich neporovnávajte, nehodnoťte a nerozdeľujte, ktorý je na čo dobrý. Ak sa vám podarí byť autentická a jednoznačná vo vašich citoch v oboch vzťahoch, ak nebudete hrať žiadne vzťahové hry, ak aj bývalý partner ráta „len“ s priateľstvom, ak ste všetci traja ochotní dôverovať si navzájom a rešpektovať sa... je to výzva. Výzva, ktorá má však hranice a je fajn ponechať si odstup a byť pripravená, v prípade voľby, na kompromis. Môže sa vám podariť to ukorigovať, no bude to chcieť veľa lásky, trpezlivosti a diplomacie. 

Tlačiť Diskusia (3)
Focus Media