Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Manžel mi napísal na Pokeci: Splnil môj sen o veľkej láske, funguje nám to vďaka 1 dôležitému pravidlu

24.06.2018 Katarína Dobrovodská

S manželom sme sa zoznámili v roku 2011. Napísal mi na Pokeci. Moja predstava o novom partnerovi bola: rozvedený, s deťmi.

Keď vzniká nová láska na zdravých základoch, minulosť by nemala byť prekážkou. Keď vzniká nová láska na zdravých základoch, minulosť by nemala byť prekážkou.

Cítila som sa dosť stará na randenie a nové dieťa, no príliš mladá na život osamote. Obaja sme mali za sebou rozvod, obaja máme dve dcéry. Stretávali sme sa cez víkendy, prvý rok sme sa snažili byť aj s deťmi, neskôr sa vzťah upevňoval len vo dvojici. Nebol to chlap, ktorý potreboval ženu, aby mu navarila, upratala. Zvládol všetko sám. Prišla som ako hosť, ktorý sa mohol cítiť ako doma. Boli a sme spolu 24 hodín denne a stále sme si mali a máme čo povedať, pri prechádzke sa držíme za ruky. Deti dospeli, ja som sa k nemu presťahovala, po roku spolunažívania sme sa vzali. Prvé, na čom sme pracovali, bola komunikácia.

Z predošlého manželstva bol zvyknutý akýkoľvek konflikt, nedorozumenie, riešiť v tichosti. S manželkou nekomunikovali, v byte sa obchádzali, chýbal im pozdrav, objatie. Také „drobnosti“ neriešili. V našom manželstve sa rozprávame veľa, i keď zo začiatku mi chcel dať priestor na „trucovanie“, vypýtala som si to inak: „Pritúľ si ma, objím si ma, hovor so mnou“. Funguje to. V predošlom manželstve nám obom chýbal zdravý vzťah. Rovnocenný partner. Spolu sme tím, varíme, pečieme spoločne, upratujeme a radi cestujeme. Objavili sme spoločne miesta, kam sme sa predtým nedostali. Cestujeme väčšinou po Slovensku a Česku, dávame pozor na cestu, počúvame hudbu, bavíme sa, tešíme sa, že sme spolu. To som nikdy pred tým nezažila, necítila. Ďakujem Bohu, že som si tohto muža zaslúžila práve ja.

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media