Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cez deň sa držíte, no večer robíte nájazdy na chladničku? Týchto 7 potravín zaženie vlčí hlad bez priberania!

25.05.2018 Lenka Molnárová

Aj tá najsilnejšia vôľa môže vo večerných hodinách povoliť. Avšak i nevinne vyzerajúce maškrtenie môže mať ďalekosiahlejšie následky.

Viete, po ktorých jedlách môžete siahnuť bez výčitiek svedomia? 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock‎ Viete, po ktorých jedlách môžete siahnuť bez výčitiek svedomia?

Buďme k sebe úprimné. Dobrému jedlu je niekedy veľmi ťažké odolať a v noci je to ešte o čosi zložitejšie. Máme pocit, že keď nás nikto nevidí, nie je to taký veľký prehrešok. Naše telo však nerobí rozdiely medzi tým, či jeme v tmavej miestnosti alebo nie. Nočné nájazdy na chladničku by mali byť pre nás jednoducho tabu. Ak vás však predsa len premôže večerný hlad, existuje viacero potravín, ktoré si môžeme dopriať bez výčitiek svedomia. A to je veľmi dobrá správa.

Tvaroh

Vedeli ste, že tvaroh obsahuje kazeín? Ide o proteín, ktorý naše telo trávi veľmi pomaly, a preto je táto potravina ideálna na konzumáciu pred spaním. Stačí zjesť aj malé množstvo a máte pocit, že ste najedená. Dokonalé, nie? 

Tvaroh je ideálna pochutina na večer. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Tvaroh je ideálna pochutina na večer.


Grécky jogurt

Jogurt môžeme tiež zaradiť medzi perfektnú večernú maškrtu. Najlepšou voľbou je grécky jogurt, a to vďaka vysokému obsahu bielkovín. Ešte pozitívnejší je fakt, že takýto druh má málo tukov a ešte menej cukrov. Pokojne si ho dochuťte aj ovocím a budete mať zdravú a chutnú neskorú večeru.

Grécky jogurt ochutený čerstvým ovocím je skvelá maškrta. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Grécky jogurt ochutený čerstvým ovocím je skvelá maškrta.


Hummus

Ak si viete doma pripraviť túto skvelú pochúťku z cíceru, máte vyhraté. Hummus je skvelým zdrojom bielkovín, takže pokiaľ vás premôže večerný hlad, namočte si kúsky mrkvy alebo celeru do hummusovej nátierky a nemusíte sa báť hladu či kíl navyše.

Domáci hummus chutí najlepšie. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Domáci hummus chutí najlepšie.


Popcorn

Toto ste možno netušili, ale popcorn je naozaj bezpečná večerná potravina. Nemáme však na mysli ten, ktorý si pripravíte z vrecka v mikrovlnke. Takýto popcorn je plný soli a masla. Dajte prednosť kukurici, ktorú si premeníte na maškrtu priamo u vás na panvici. Ochuťte ju bylinkami, cesnakom alebo čili a môžete mať nezvyčajnú pochúťku, z ktorej určite nepriberiete.

Domáci popcorn je bezpečná pochutina, ktorá vašu váhu neohrozí. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Domáci popcorn je bezpečná pochutina, ktorá vašu váhu neohrozí.  


Vajíčka

Vedeli ste, že jedno vajce obsahuje iba 75 kalórií? Má však množstvo bielkovín, ktoré vás zasýtia na dlhší čas, čím sa vajce stáva perfektnou potravinou na zahnatie večerného vlčieho hladu.

Vajíčko vás zasýti rýchlo a na dlhý čas. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Vajíčko vás zasýti rýchlo a na dlhý čas.


Zelenina

Zelenina je známa zdravá alternatíva čipsov či iných zdraviu škodlivých večerných pochúťok. Mnohé druhy zeleniny vás zasýtia po celý večer i noc, a tak už nebudete mať potrebu siahnuť po ďalšej maškrte. Pripravte si vopred kúsky zeleru, mrkvy alebo chutný šalát a akonáhle vás prepadne večerný hlad, hor sa naňho!

Zeleninový šalát môžete jesť kedykoľvek. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Zeleninový šalát môžete jesť kedykoľvek.


Banány

Ak máte radšej ovocie ako zeleninu, odporúčame vám vyskúšať najmä jeden druh, a to banány. Obsahujú síce viac kalórií, ale pokiaľ chcete mať dobrý spánok, určite po nich siahnite. Vďaka magnéziu sa budete cítiť zrelaxované a melatonín sa postará o to, aby ste boli pred spaním naozaj unavené. Vyhnite sa jablkám, pretože ich šupa obsahuje veľa vlákniny, vďaka ktorej sa vám naštartuje trávenie, a to tesne pred spaním isto nechcete.

Banány sú bohaté na magnézium, ktoré je fajn doplniť práve pred spaním. 11 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Banány sú bohaté na magnézium, ktoré je fajn doplniť práve pred spaním.

Tlačiť Diskusia
Focus Media