Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vydala sa z lásky, ale po svadbe prišlo precitnutie: Keď zistila, za koho sa vydala, už bolo neskoro

17.06.2018 Lenka

Myslela si, že sa vydala za skvelého muža. Už krátko po svadbe však zistila, že sa veľmi mýlila...

Po svadbe prišlo precitnutie... 4 obrázky vo fotogalérii Po svadbe prišlo precitnutie...

Ako pubertiačke mi nešlo do hlavy, prečo bola mama ticho, keď sa jej nepáčilo správanie môjho otca. Vravievala som, že ja sa rozčuľovať nenechám. Ona sa ma snažila presvedčiť, že nie vždy musím mať ja posledné slovo. V partnerstve to tak vraj nechodí. O tom som sa presvedčila sama. To posledné slovo mal u nás môj muž. Zosmiešňujúce 
a kritizujúce.

Miloša som spoznala na dovolenke. Bol odo mňa o šesť rokov starší a získal si ma svojím rozhľadom. Po roku randenia som otehotnela. Miloš sa na dieťa veľmi tešil a požiadal ma o ruku. Mali sme krásnu svadbu. O tri mesiace sa nám narodil Filipko. Ako rodina sme prežívali krásne obdobie. Ešte som nevnímala jeho neustále napomínania. Kedy mám Filipka kúpať, kedy ho uložiť do postele... Keď som sa ohradila, venoval mi vyčítavý pohľad. Veď to robí pre naše dobro.

Prvú hádku sme mali, keď som si našla kamarátku. Prekážalo mu, že fajčí, aj keď pred deťmi si nikdy nezapálila. Vynadal mi, že nepozná matku, ktorá je taká ľahostajná k zdraviu svojho dieťaťa. „S Romanou sa stretávať nebudeš, dohovoril som,“ povedal a vyše mesiaca sa so mnou nebavil. Mohla som si vybrať, či si udobrím manžela alebo nestratím kamarátku. Pre pokoj v rodine som si vybrala prvú možnosť.

Bol to jeho plán

Miloš zistil, že keď sa so mnou nebaví, je to pre mňa ešte väčší trest. Využíval to, kedykoľvek sa mu to hodilo. Pripálený obed sa rovnal prednáške o mojich kuchárskych nezručnostiach plus dva dni tichej domácnosti. Niekedy dokonca bez slova odišiel a ja som mohla len čakať, kedy sa mu uráči vrátiť. Nevedela som sa dočkať, kedy opäť nastúpim do práce. V tom čase sme s Milošom mali jedno z krajších období. Bol pozorný, dokonca to vyzeralo, že sa úprimne zaujíma o to, čo mu rozprávam. Opäť som otehotnela.

Dodnes si myslím, že to bol jeho plán, ako ma udržať čo najdlhšie pod zámkom. Ja som však už toho mala plné zuby. Keď mala Nelka asi dva roky, kamarát mi ponúkol miesto. Večer som navarila manželovo obľúbené jedlo. „Vieš, Miloš, rozmýšľala som, že by som nastúpila do roboty. Je to len na polovičný úväzok. O deti aj o domácnosť by som sa starala ako doteraz.“ Zrazu mi pred očami preletel tanier a rozbil sa o stenu.  Moje city otupeli dávno. 4 obrázky vo fotogalérii Moje city otupeli dávno.

Zostala som v šoku, agresívny nikdy nebol. Ponuku som odmietla.
Po troch týždňoch mi oznámil, že začne chodiť na týždňovky do Brna. ,,Evidentne ti nestačí, koľko nosím peňazí. Nikdy si nebola vďačná za to, čo máš a nemusíš ani prstom pohnúť.“ V kútiku duše som sa tešila, že budem mať pokoj. No bolo to hrozné obdobie, keď ma vlastný syn skoro nenávidel za to, že posielam ich ocka do cudziny, aby sme mali viac peňazí.

S týmto príhovorom sa Miloš so svojimi deťmi lúčil každú nedeľu. Vydržal to rok. Nezniesol, že ma nemal pod dohľadom. Ja som s ním vydržala ďalších dvadsať. Teda, ešte stále s ním som, aj keď len formálne. Moje city otupeli dávno. Na rozvod už ani nemyslím. Miloš si svoju posadnutosť poriadkom 
a pravidlami vybíja na svojich chudákoch zamestnancoch a mne dá zväčša pokoj.

Zvykneme sedávať s mojou Nelkou na terase a bavíme sa o mužoch. S najväčšou vážnosťou mi hovorí, že by si nikdy nenechala pokaziť život ako ja. Musím sa pousmiať. Vidno, že je to moja dcéra. Úprimne dúfam, že pri výbere partnera bude mať väčšie šťastie. Ja už nemám silu to meniť.

Beata

Čo my na to?

Súhlasíme s vašou dcérkou. Prečo by ste mali žiť pod neustálym psychickým tlakom? Neveríme, že nemáte silu zmeniť svoj život, keď ju máte na to, aby ste každý deň zaspávali pri niekom, kto si vás neváži. Naše detské ideály sú nám v dospelosti často na smiech, pritom by nám mohli pošepkať, po čom naozaj túžime. Začnite od detailov, ktoré vám prinesú radosť.

Tlačiť Diskusia (7)