Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Má to ťažké! Spoveď Dominiky Mirgovej o chudnutí: Keby som nebola známa, asi by som zjedla celú chladničku

12.07.2018 Milly Sekulová

Ako 15-ročná nás v speváckej súťaži očarila krásnym hlasom a peknou tváričkou. Dnes je z Dominiky Mirgovej (26) úspešná vydatá žena, ktorej najväčším šťastím je synček Peťko.

Dominika Mirgová: Pre mňa je ideálna taká žena, ktorá ma zadok, boky, prsia a pekný pás. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček Dominika Mirgová: Pre mňa je ideálna taká žena, ktorá ma zadok, boky, prsia a pekný pás.

Čo ju život naučil a ako sa dokázala obrniť proti kritike na svoju postavu?

Ste úspešná speváčka, manželka, mamička. Na to, že máte 26, ste toho celkom veľa stihli...

– Ja som vždy chcela byť mladá mamička. S manželom sa poznáme od dvanástich a sme spolu šesť rokov. Veľa ľudí mi síce hovorilo, že do toho ideme rýchlo, ale ja som to cítila inak. Môjmu mužovi som už na začiatku povedala, že on bude otec mojich detí. (smiech)

Aj manžel to tak bral hneď od začiatku?

– Požiadal ma o ruku po roku a povedali sme si, že so svadbou chvíľu počkáme, no bol si istý a povedal, že to je znak toho, že to so mnou myslí vážne.

Ako vás požiadal o ruku?

– Je to celkom vtipná príhoda. Boli sme v reštaurácii a len tak mi podal prsteň. (smiech)

Takže nebol ani „pokľak“?

– Nie, nie. Ale je to jeho štýl, ja som od neho nič iné nečakala. To je prosto on. Povedal to však tak pekne, že to bolo úžasné. Síce je hanblivý, no je to skrytý romantik. Napríklad ma dokáže veľmi potešiť, keď mi občas len tak prinesie kvety.

Malý Peťko má už tri roky. Dnes je trend mať deti po 30. Čo považujete za najlepšie na tom – byť mladou mamičkou?

– Je skvelé, že si so svojím dieťaťom budem rozumieť a že vládzem. Povedala som si, že do 30 chcem ešte jedno dieťa, a potom si už budem len užívať život.

Dominika Mirgová so synom Peťkom. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček Dominika Mirgová so synom Peťkom.

Mnoho žien označí materstvo za najväčšiu životnú zmenu. Pocítili ste to aj vy?

– Určite. Všetko prispôsobujeme jemu. Vždy som bola pripravená na deti. Ja som už v 17 chcela (smiech). Je to síce náročné, no nikdy by som nič nezmenila a urobila by som všetko znova.

Ste prísna matka?

– No, ja mám práveže problém, že som príliš dobrá. Máme aj tanečnú školu a už veľakrát mi okolie povedalo, že musím byť na deti prísnejšia, aby mi občas neskákali po hlave. Pracujem však na tom a viem, že občas musím aj zakričať. Určite však nechcem, aby sa ma Peťko bál.

Museli ste sa aj niečoho vzdať?

– Určite. Času pre seba. Mnoho ľudí si povie, veď ideš ku kaderníkovi, namaľujú ťa. Áno, to je pravda, ale ja to beriem ako prácu. Niečo ako ísť si ľahnúť na záhradu a opaľovať sa – to už u mňa vôbec neexistuje. Radšej trávim čas s malým.

Pomôže vám občas mama alebo svokra?

– Bývame v dvojgeneračnom dome s mojimi rodičmi. My sme hore a naši dole. Výhodou je, že mamina mi malého postráži, keď treba, a navarí nám. Nemám čas byť nonstop v kuchyni a nemusíme mať žiadnu pestúnku, čo je naozaj na nezaplatenie. Výhodou je aj to, že sú mladí, keďže mamina ma mala v 23, takže vládzu.

Plánujete aj nejakú letnú dovolenku?

– Určite áno. Už som tri roky nikde nebola. Toto leto by sme chceli ísť až na dve. Na jednu by sme išli partia autom a druhú niekam ďalej letecky.

Takto sa  vyfintila  rodinka  Zvolenských  na svadbu  priateľov. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív D.M. Takto sa vyfintila rodinka Zvolenských na svadbu priateľov.

Vaším producentom bol Miro Jaroš a manažér Michal Šefčík. Teraz rolu manažéra prebral váš manžel. Ako sa z futbalistu stane manažér?

– (smiech) Ťažko. Už to však robí vyše roka a je to super. Učíme sa stále, je to náročné, keďže sme všetko museli robiť akoby odznova. Občas sa aj povadíme, no je to super. Je to doma a je to lepšie.

Je na vás prísny?

– Áno, je. Vždy ma upozorňuje, aby som pridala nejaký príspevok na sociálne siete, lebo pri mojom vyťažení na to občas zabúdam.

Bol vaším fanúšikom aj pred tým, ako ste sa dali dokopy?

– Sledoval ma v Superstar a potom už nie. On počúval skôr rapovú scénu a hip-hop.

Svojich fanúšikov voláte armáda, ako to vzniklo?

– Oni za mňa vždy bojovali. Keď sa o mne zle písalo, začali sa tak zgrupovať a obraňovať ma. Aj môj tretí album sa volal Armáda a tak sa to nejako ujalo. Dnes ich však volám už aj jednoducho „moji“.

Keď sa pozriem na vaše sociálne siete, vidieť, že meníte účesy ako chameleón. Je to vaša záľuba alebo vás len farba a účes omrzia?

– Ja mejkap veľmi neriešim, ale mám slabosť na vlasy. Asi od 11 rokov si ich farbím. Mám skvelého kaderníka Jirku Blatného, ktorý mi posiela nápady, a ja som skoro stále za, tak to meníme naozaj často. Čo je však zaujímavé, vždy sa po čase vrátim k blond, ktorú milujem a v ktorej sa cítim najlepšie.

V novom klipe Realita vystúpi aj ľudový súbor Trnavček. 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív D.M. V novom klipe Realita vystúpi aj ľudový súbor Trnavček.

O vašej postave sa toho už dosť popísalo. Ako to je? Ste so sebou spokojná alebo, ako sa hovorí, bojujete s kilami?

– Keby som nebola známa, asi by som zjedla celú chladničku. Milujem jedlo. Je však pravda, že sa necítim dobre, keď mám nadbytočné kilá. Vtedy niečo urobím, no robím to kvôli sebe, nie kvôli niekomu inému, lebo sa to odo mňa vyžaduje. Šoubiznis má dané hranice, akoby mal človek vyzerať, no je až nereálne, aby som ich spĺňala. Pre mňa je ideálna žena, ktorá ma zadok, boky, prsia. Jediné, čo by som chcela trošku zmeniť, je môj pás. Po pôrode mi ide to spodné bruško dolu ťažšie.

Pri deťoch sa okolo točí aj veľa sladkostí. Odolávate alebo si doprajete?

– Ja práveže ani nie sladké, skôr slané a kyslé. Ja by som aj ocot mohla piť. (smiech)

Mali ste aj tehotenské chúťky?

– Strašne som mala chuť na kyslé. Kyslú kapustu, zelené jablká a mandle. Jedla som to každý deň. Prvé mesiace som takto dokonca schudla a potom od siedmeho mesiaca som pribrala.

Používate nejakú overenú diétu?

– Ja som už skúšala všetko. Krabičkovú diétu, detox, 90-dňovú diétu... Pre mňa je naj stravovací plán. Urobila mi ho kamarátka presne na moju váhu a výšku, jedlo si musím vážiť. Dodržiavala som to aj s maminou a pre mňa je to naj.

Ak sa niekto negatívne vyjadrí k vašej hudbe alebo výzoru, trápi vás to ešte?

– Už vôbec neriešim komentáre na moju postavu a hudbu. Ak sa niekomu nepáči, v pohode. Jediné, čo ma dokáže zamrzieť, je, ak idem na nejakú akciu, strávim hodiny výberom šiat, stylingom a idem k návrhárom, a potom ma ohodnotia zle. Vtedy si poviem – to fakt?

Máte ešte niečo, čo by ste si chceli splniť?

– Hudobne som si splnila asi všetko. Najväčší úspech prišiel minulý rok, keď som vyhrala kategóriu Speváčka roka v ankete Európy 2. To bol skvelý pocit. Dnes som vo fáze, že si robím hudbu, ako chcem, kedy chcem. Najväčší úspech je však pre mňa moja rodina a dieťa. Myslím, že som si všetko splnila a teraz sa chcem skôr orientovať na syna, hľadať talent v ňom a podporovať ho.

V speváckej  súťaži Superstar  si rozumela  s Vierkou  Berkyovou  (vľavo). 5 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: TV Markíza V speváckej súťaži Superstar si rozumela s Vierkou Berkyovou (vľavo).

 

Prezradila o sebe

Čo musíte mať vždy v kabelke?

– Telefón, peňaženku, púder a balzam na pery.

Máte z niečoho fóbiu?

– Málo ľudí to vie, ale bojím sa tmy.

Aké priezvisko máte v občianskom?

– (smiech) Nové. Zvolenská. Dominika Mirgová je už len moje pracovné meno.

Tlačiť Diskusia (1)
Focus Media