Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tento úžasný byt vás nadchne! Majiteľka má vkus: Pozrite sa, ako sa dokázala vyhrať s farbami a vzormi

26.07.2018 Jana Vrbová

Priestor plný farieb, v ktorom sa elegancia stretáva s espritom náruživej cestovateľky. Odviažte sa ako Colombe a vneste do vášho príbytku trochu hravosti.

Pestré farby dodajú interiéru život. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: westwing Pestré farby dodajú interiéru život.

V samom srdci historickej parížskej štvrte Saint-Germain-des-Prés sa usídlil klasický štýl. Elegantné domy v sebe ukrývajú byty so zlatými kozubmi a štukovými stropmi. Apartmán, v ktorom žije stylistka Colombe Campana, sa však od ostatných výrazne líši – cítiť v ňom ducha francúzskej bohémy. Poďte s nami nahliadnuť do ríše fantastických vzorov, kvetín a unikátnych tkanín.

Veľká obývačka, kde si každý nájde svoj kútik. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Veľká obývačka, kde si každý nájde svoj kútik.

Bonjour, Paris

„Zbožňujem útulné interiéry,“ hovorí 35-ročná Parížanka. „Na dosiahnutie tohto efektu využívam rôzne farby a materiály.“ Colombe sa nebojí odvážnych kombinácií, preto v jej byte vedľa seba nájdete nielen originálne vzory a bohato zdobené textílie, ale aj zdanlivo nezlučiteľné štýly. Výsledkom je šarmantné bývanie plné jasných farieb, v ktorom cítite slobodomyseľného ducha majiteľky. Svieže farby zároveň dodávajú interiéru pozitívny nádych a ľahkosť, vďaka ktorým zažijete pocit dokonalého uvoľnenia.

Krása sa ukrýva v drobnostiach. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Krása sa ukrýva v drobnostiach.

Mix z ciest

Colombinou vášňou je zbieranie suvenírov z celého sveta. Jej bývanie je hmatateľným dôkazom toho, že mexické vankúše a ruské matriošky sa môžu skvelo dopĺňať s dizajnovým nábytkom. „Mám veľkú úctu k umeniu a tradičnému remeslu, preto si z každej zo svojich ciest po svete priveziem nejaký ten miestny poklad,“ prezradila nám stylistka. Svoju zbierku má vystavenú predovšetkým v obývačke, no oku lahodiace drobnosti vás sprevádzajú po celom jej byte – komody, skrinky či kozub sú ozdobené v štýle belle époque z prelomu 19. a 20. storočia. Najobľúbenejším miestom v byte je obývacia izba. Deti sa tu vďaka veľkorysému priestoru môžu bez problémov hrať a dospelí zasa s návštevami v pokoji poklebetiť.

Interiér je plný suvenírov z ciest. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Interiér je plný suvenírov z ciest.

Spálňa, kde dominuje posteľ s dekou z Mexika. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Spálňa, kde dominuje posteľ s dekou z Mexika.

Tyrkysová jedáleň

Byt je vďaka vysokým stropom a veľkým oknám plný svetla, čomu dopomáha aj biela maľovka. Výnimkou je iba jedáleň. Jej nezvyčajné tyrkysové steny sú odkazom na cestovateľskú vášeň hostiteľky a do bytu vnášajú atmosféru prázdninovej bezstarostnosti. „Z nábytku mám najradšej náš jedálenský stôl,“ hovorí Colombe a dodáva: „Jeho vrchná doska pochádza zo starej mapy Air France, ktorú môj muž našiel vyhodenú na ulici.“

Stôl v jedálni zdobí stará mapa, ktorú našli na ulici. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Stôl v jedálni zdobí stará mapa, ktorú našli na ulici.

Pestré farby a vzory dodajú interiéru život. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Pestré farby a vzory dodajú interiéru život.

Svetobežníčka po francúzsky

Práve láska k cestovaniu je hybnou silou Colombinho štýlu. V jej apartmáne sa farebné boho prelína so zaujímavými doplnkami z cestovného kufra ozajstnej svetobežníčky. Ako dosiahnuť podobný efekt u vás doma? Navrhujeme spojiť klasiku s modernou, okoreniť ich exotickými dekoráciami a rôznymi druhmi textílií. To všetko doplniť širokou paletou farieb a úspech je zaručený! 

Pestré farby dodajú interiéru život. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Pestré farby dodajú interiéru život.

Kto tu býva

Módna stylistka Colombe Campana (35) býva v historickom apartmáne v centre Paríža spolu so svojou rodinou, s manželom a dvoma deťmi.

Módna stylistka Colombe Campana (35) býva v historickom apartmáne v centre Paríža. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Módna stylistka Colombe Campana (35) býva v historickom apartmáne v centre Paríža.

Colombe radí

Objavte v sebe skryté dieťa a k zariaďovaniu pristupujte ako k hre. Nebojte sa veselých doplnkov a farieb. Ľahkosť a bezstarostnosť dodá interiéru slobodu. V takom príbytku sa potom bude cítiť každý príjemne.

Módna stylistka Colombe Campana (35) býva v historickom apartmáne v centre Paríža. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Módna stylistka Colombe Campana (35) býva v historickom apartmáne v centre Paríža.

Ako zamaskovať radiátor?

Natrite ho vo farbe steny alebo poličky. Colombe nad radiátor vystavala policu s knihami, ktorú natrela horčicovou farbou. Ten istý odtieň následne použila aj na radiátor.

Oddychový kútik s malou knižnicou. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Oddychový kútik s malou knižnicou.

Steny v jemnej bledomodrej pôsobia priam nebesky. 13 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: living4media Steny v jemnej bledomodrej pôsobia priam nebesky.

Tlačiť Diskusia
Focus Media