Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bývanie v štýle art deco je pre fajnšmekrov: 7 krokov ako sa dopracujete k interiéru, ktorý zanechá dojem

10.07.2018 Jana Vrbová

Nostalgia starých čias, ornamentálna ozdobnosť a záblesky exotiky. To sú hlavné prvky tohto štýlu.

Art deco prináša zaujímavé kombinácie prírodných motívov s modernými. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Westwing Art deco prináša zaujímavé kombinácie prírodných motívov s modernými.

Art deco je ovplyvnené viacerými štýlmi a kultúrami, preto prináša zaujímavé kombinácie prírodných motívov s modernými, čoho výsledkom je oku lahodiaci interiér, ktorý je funkčný, elegantný a zároveň luxusný. Nájde si však uplatnenie aj v moderných interiéroch.

Typické prvky

■ výrazné geometrické vzory na tapetách, podlahe a textíliách

■ použitie luxusných tkanín, ako je zamat, hodváb a satén

■ lustre a lampičky sú z kovu, zo skla či s mozaikovou výplňou

■ nábytok z kvalitného dreva s vysokým leskom

■ zemité farby, ale aj odvážne farebné kombinácie

Nebojte sa výrazných doplnkov. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: living4media Nebojte sa výrazných doplnkov.

1 Zdobnosť

Je hlavnou črtou tohto štýlu. Používa historické ornamenty z Egypta, Afriky či Mexika, ktoré mieša s rastlinnými motívmi a so zvieracími kožami. Na druhej strane sa inšpiruje architektúrou dvadsiateho storočia, čistými tvarmi kubizmu a futurizmu.

2 Štýl

Ako už samotný názov napovedá, tento štýl je dekoratívny. Preto sa nebojte výrazných doplnkov, ako sú zdobené zrkadlá, lustre, vankúše so strapcami, kvalitný porcelán a vitrážové zdobenie.

3 Farby

Okrem zlatej sa nebojte použiť aj čiernu, sivozelenú, béžovú alebo výraznú červenú a oranžovú. Art deco prináša zaujímavé kombinácie prírodných motívov s modernými. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Westwing Art deco prináša zaujímavé kombinácie prírodných motívov s modernými.

4 Elegancia s leskom

Art deco pôsobí luxusne. V interiéri sú použité zlaté doplnky, mramor, kožené sedačky.

5 Podlaha

Ideálna je mramorová podlaha. Ak máte hlbšie do peňaženky, zvoľte čierno-bielu alebo mozaikovú dlažbu.

6 Doplnky

Okrem vysokého lesku na stoloch a skriniach sú vítané aj sklené vitríny a netradičné tvary. Príkladom je aj tento kruhový stolík. Sedačku zvoľte koženú alebo so zamatovým čalúnením.

Okrem vysokého lesku na stoloch a skriniach sú vítané aj sklené vitríny a netradičné tvary. 3 obrázky vo fotogalérii Zdroj: living4media Okrem vysokého lesku na stoloch a skriniach sú vítané aj sklené vitríny a netradičné tvary.

7 S dávkou súčasnosti

Aby ste sa doma cítili príjemne, skúste art deco kombinovať s moderným bývaním. Do bežného základu vneste iba pár prvkov tohto štýlu. 

Tlačiť Diskusia
Focus Media