Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nádhera! Keď uvidíte, čo urobili noví majitelia zo starého ponurého domu, budete ohromení: Raj na zemi!

03.07.2018 Jana Vrbová

Dom v Melbourne premenila jeho majiteľka na útulné hniezdo pre rodinu, kde je dostatok miesta aj na posedenia pre priateľov, ktoré rada organizuje.

Obľúbené miesto na relax s pohodlnou sedačkou. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Obľúbené miesto na relax s pohodlnou sedačkou.

Tehlový dom obrastený zeleným brečtanom na prvý pohľad evokuje staré panské sídla a je ako vystrihnutý z anglického vidieka. Ibaže namiesto upršaného počasia vás uvíta slnko. Nachádzame sa totiž v Austrálii.

Majitelia kúpili dom pred 17 rokmi a začali na ňom pracovať hneď, ako dostali kľúče. „Zamilovali sme sa doň na prvý pohľad, vedeli sme, že má veľký potenciál. Aj keď na začiatku rozhodne nevyzeral ako z katalógu.“ V skutočnosti bol tento dom v anglickom štýle, ponurý a chladný s tmavými drevenými stenami a ťažkými závesmi na všetkých oknách. Tiež bol problém s rozložením jednotlivých miestností.

Obľúbené miesto na relax s pohodlnou sedačkou. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Obľúbené miesto na relax s pohodlnou sedačkou.

Zasypaný bazén

Kuchyňa bola v najlepšom stave, stačilo len trochu vynoviť linku. Veľa vecí však museli vyhodiť či úplne prerobiť. Celú zadnú záhradu napríklad zaberal veľký bazén, takže tam nebola žiadna zeleň ani miesto na posedenie. Dvojica preto bazén zasypala, premiestnila niektoré izby, otvorila a vynovila kuchyňu, vymenila podlahy a vymaľovala celý dom. „Chceli sme zachovať pôvodný šarm domu, ale zároveň sme sa hrali s miestami, ktoré boli skryté pod ťažkým tmavým nábytkom. Túžili sme po priestrannom dome, ktorý bude dýchať a kde sa bude cítiť dobre celá rodina,“ prezrádza Chyka.

Na tomto mieste býval kedysi bazén. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Na tomto mieste býval kedysi bazén.

Neustály vývoj

Zariaďovanie interiéru má pevne v rukách domáca pani a neustále sa mení. Niekedy sa stane, že sa jej manžel s deťmi vrátia z návštevy starých rodičov a nájdu kompletne zmenené izby. „Rada objavujem skrytý potenciál miestností. Som posadnutá interiérmi a tento dom je odrazom toho, čo milujem: farby, textílie, vrstvenie a detaily. Moje motto je: Viac je viac!“ smeje sa sympatická majiteľka.

Klasické kúsky nábytku sú doplnené o poklady, ktoré rodine pripomínajú spoločné výlety a zároveň interiéru dodávajú osobitý charakter. Chyka má rada Indiu a páči sa jej štýl Stredného východu, preto pár kúskov pridala aj do interiéru. Elegantný základ tak získal etno nádych. „Kamkoľvek sa pozriete, nájdete malé drobnosti, ktoré rozprávajú svoj príbeh. Práve ony robia náš domov šťastným.“

Na každom kroku narazíte na suveníry z ciest. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Na každom kroku narazíte na suveníry z ciest.

Milujú hostiny

Pre Chyku a jej manžela Brucea je zábava a veľká spoločnosť prirodzenou súčasťou života. Ako spolumajitelia cateringovej spoločnosti, ktorá usporadúva párty pre firmy, je v podstate ich práca nekončiacou sa párty. Aj po práci je pre túto zohranú dvojicu prirodzené mať okolo seba priateľov a organizovať stretnutia pre širokú rodinu. Ich dom s veľkou záhradou je na to ako stvorený.

„Milujeme zábavu a určite to nerobíme z povinnosti,“ hovorí energická Chyka, ktorá účinkovala aj v televíznom seriáli Skutočné domáce paničky z Melbourne. „Niekedy sa to začne drinkom so susedom pred naším domom a skončí sa to tak, že sa presunieme k nám na terasu. Inokedy zasa postavíme na záhrade stánok s exotickým občerstvením a urobíme mexickú párty alebo si dáme pokojnú večeru pri sviečkach v jedálni. Naši hostia nikdy dopredu nevedia, čo majú očakávať."

Dokonalá zmes elegancie a exotiky. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Dokonalá zmes elegancie a exotiky.

Zberateľka

V kuchyni síce prevažuje biela farba, ale ostatné časti domu sú dôkazom, že majiteľka sa farieb nebojí. V obývačke nájdete kreslo so vzorom zebry, masívny drevený nábytok vo svetlom odtieni, ale aj ružové vankúše s jemným kvetinkovým vzorom. To všetko doplnené o artefakty z ciest. „Som nenapraviteľný zberateľ. Každý kút preto rozpráva svoj príbeh, nájdete tu kúsky od exotického Východu až po dekorácie z mexického striebra,“ prezrádza Chyka.

Netradične poňatý čitateľský kútik. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Netradične poňatý čitateľský kútik.

Obľúbené miesto

Šatník je Chykiným splneným snom. Ružové doplnky dodávajú miestnosti romantický nádych, ktorý je podporený aj portrétom Chykinej mamy. Nie je to však len miesto na odloženie vecí. Nájdete tu aj pohodlnú sedačku na krátky oddych. „Bruce sem často príde a relaxuje na pohovke, zatiaľ čo ja sa obliekam a pripravujem von.“ Vedľajšia rodičovská spálňa je ladená v jemných tónoch sivej. Naopak, detská izba prekvapí tmavými farbami, ktoré odľahčujú prúžky na textíliách. 

Na pohovke väčšinou sedáva manžel a čaká, pokým sa Chyka upraví. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Na pohovke väčšinou sedáva manžel a čaká, pokým sa Chyka upraví.

Doma je najlepšie

Majiteľke sa podarilo vytvoriť nádherné prostredie, ktoré poskytuje miesto na oddych celej rodine. Preto niet divu, že práve tu sa cíti najlepšie. „Pre mňa je luxusom byť doma a užívať si spoločnosť ľudí, ktorých mám najradšej,“ potvrdzuje domáca pani s úsmevom. 

Napriek tomu, že je biela, nepôsobí sterilne. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Napriek tomu, že je biela, nepôsobí sterilne.

Dom je plný farieb a zaujímavých detailov. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Dom je plný farieb a zaujímavých detailov.

Kto tu býva

V starom tehlovom dome v austrálskom Melbourne býva Chyka spolu s manželom Bruceom a ich deťmi, dcérou Chessie (23) a so synom BJom (21).

Chyka radí

Najdôležitejšie je vniesť do interiéru veci, ktoré vytvoria útulný domov. Základ je pohodlná sedačka, veľa vankúšov, šikovný stolček na odkladanie a knižnica. Samozrejme, nikdy nesmú chýbať čerstvé kvety a sviečky.

Čerstvé kvety nesmú na stole nikdy chýbať. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Čerstvé kvety nesmú na stole nikdy chýbať.

Nápad na ukradnutie

Dosku na kuchynskom ostrovčeku predĺžila Chyka o pätnásť centimetrov, vďaka čomu vznikol pultík na barovú stoličku. Ako materiál zvolila mramor, ktorý je síce drahší, ale vydrží roky bez poškodenia.

Dosku na kuchynskom ostrovčeku predĺžila. 10 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: ruth welsby Dosku na kuchynskom ostrovčeku predĺžila.

Tlačiť Diskusia
Focus Media