Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Doma žije nudný život bez sexu, až kým... Na dovolenke robí zakázané veci, ktoré by jej muž nikdy nedovolil

27.06.2018 Katarína Dobrovodská

Niekto oddychuje so svojím manželom a niekto si zasa túži vyhodiť z kopýtka. Mám známu, ktorá robí jedno aj druhé a funguje jej to výborne. No poznám aj prípady, keď letný flirt rozvrátil dlhodobé vzťahy. Nuž, treba vedieť, ako na to.

Dovolenky sú stvorené na nevinný flirt. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Dovolenky sú stvorené na nevinný flirt.

Miladka (48) pracuje ako vedúca účtovníčka v nadnárodnej firme. Na svoj vek vyzerá celkom dobre, stará sa o seba, chodí na kozmetiku, cvičí, aj keď v poslednom čase trochu pribrala a na tvári sa jej objavili viditeľné vrásky. Pôsobí trochu tuctovo, ale minule ma ohúrila. Oči jej žiarili, smiala sa a vyžarovala úžasnú energiu. Čo sa deje? Pýtala som sa v duchu. Keď mi povedala, že zajtra odlieta do Egypta – tam, kam každý rok –, vyzerala ako zaľúbená maturantka pred prvým rande.

Milovanie má tam, doma seká dobrotu

„Jasné, že o tom doma nikto nevie, ale človek by mal mať v živote aj nejaké to vzrušenie a, povezdme si otvorene, nejaké to potešenie,“ vysvetľuje svoje dôvody Miladka, aj keď sa jej na nič nepýtam. „Celý rok driem v robote, doma ťahám ďalšiu šichtu a sexu si po takmer tridsiatich rokoch manželstva veľa neužijem. O romantike či láske nemôže byť ani reči. Tak chodím raz za rok niekam, kde si zdvihnem sebavedomie aj náladu a užijem si románik so šarmantným miestnym plejbojom,“ zverila sa mi žena, ktorá sa domov vráti krásne opálená, spokojná, v úplnej pohode a pomilovaná.

Doma je zasa krotká ako ovečka, takmer dokonalá manželka a vzor počestnosti. „No a čo – keď sa to manžel nedozvie, ako keby sa nič nestalo a ja mám pol roka na čo spomínať a pol roka sa na čo tešiť,“ krčí ramenami, keď sa jej pýtam, či jej to neničí manželský vzťah. Podľa Miladky jej tento typ vyhodenia si z kopýtka, naopak, pomáha prežívať všedný život bez frflania a sťažovania sa.

 

Komplimenty dokážu divy

Moja ďalšia známa Andrea (50) má cestovnú kanceláriu a do exotických krajín lieta pravidelne. Keď som sa s ňou rozprávala o tejto chúlostivej téme, povedala, že sa ženám, ako je Miladka, nečuduje. „Mne tento typ zábavy síce nič nehovorí, ale takéto ženy chápem. Egypťania, ale aj Tunisania a ďalší exotickí muži sú k ženám extrémne pozorní, vedia skladať poklony a o umení robiť komplimenty by mohli prednášať na vysokej škole, no najmä sa s nimi každá žena cíti doslova ako princezná. Samozrejme, len do svadby. Potom je už všetko inak,“ chrlí zo seba zoznam výhod a nevýhod miestnych mužov Andrea. A musím jej dať za pravdu. Bola som aj v Egypte, aj v Tunisku a toľko lichôtok, čo som tam počula za týždeň, doma nepočujem za celý rok. Pravda je aj to, že som sa tam skutočne cítila ako kráľovná a nič som pre to nemusela urobiť. Takže sa vlastne ani ja nečudujem, že tejto fatamorgáne podlieha čoraz viac európskych žien.

 

Nič nie je zadarmo

Dovolenkové romániky sa zvyčajne začínajú ako v romantických filmoch či románoch. Počas večere vám miestny čašník – zväčša o generáciu mladší, ako ste vy – okrem jedla servíruje aj poriadnu dávku obdivu, pozerania do očí a komplimentov. Keď cíti, že sa chytáte, pridá aj na papieriku napísané vyznanie v zmysle: nikdy som nikoho takého krásneho nestretol, keď ťa vidím, mám hneď šťastný deň. Stačí mi len tvoj úsmev. No a frustrovaná Európanka je v pasci. Sex a romantika ju však potom aj niečo stoja: hradenie účtov, kúpu nového mobilu a sem-tam nejaká drobnosť ako malý darček. V horšom prípade sa takáto žena zamiluje a robí všetko pre to, aby svoju lásku dostala z exotiky do Európy.

 

Sex ÁNO, láska NIE

Miladka má svoje hranice jasne určené. „Niežeby mi niektorý z nich nepoplietol hlavu, ale som dosť múdra na to, aby som vedela, že čo sa na dovolenke upečie, tam sa aj zje,“ tvrdí zrelá žena. Len raz vraj podľahla citom a potom sa doma pol roka trápila, kým jej došlo, aký je to nezmysel. Odvtedy si dáva pozor, kam až svoje city nechá zájsť. Horšie je, keď to neustrážite a necháte si zlomiť srdce. Na veľvyslanectvá exotických krajín telefonuje veľa žien, ktoré nariekajú, že im ich miláčika, ktorého stretli niekde pri plážovom bare, ako animátora či na recepcii v hoteli, nechcú pustiť do Európy.

 

Poučenie na záver

Ak vás láka aférka s cudzokrajným fešákom, porozmýšľajte, prečo je to tak, prečo to robíte, od čoho utekáte, čo vám chýba...

A najzásadnejšia otázka: čo to môže urobiť s vaším životom? Risknete to, že si zničíte v podstate celkom dobre fungujúci vzťah len pre úlet na pláži?

  Letná láska dokáže dvihnúť sebavedomie. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: iStock Letná láska dokáže dvihnúť sebavedomie.

Najviac pri milostnej avantúre v zahraničí riskujeme toto

Najnebezpečnejšie je, že sa žena môže nakaziť niektorou z množstva pohlavne prenosných chorôb. Ak teda o nejakej aférke s neznámym cudzincom uvažuje, mala by mať dostatok kvalitných kondómov. Ďalšie riziko je, že narazí na podvodníka, ktorý ju v tom lepšom prípade len okradne, v tom horšom omámi a sexuálne zneužije, unesie a podobne. 

V náručí cudzincov väčšinou hľadáme

Veľa žien hľadá vášeň, vzrušenie a dobrodružstvo, niektoré dúfajú, že im románik v zahraničí prinesie riešenie partnerských problémov, ktoré majú doma. A potom sú tu ženy, ktoré naozaj dúfajú, že v cudzine stretnú lásku svojho života. Sexuálne turistky teda môžu byť úplne spokojné ženy, ktoré na dovolenke iba využijú príležitosť pobaviť sa, ale často ide aj o nespokojné ženy, ktoré hľadajú v náručí cudzinca svoje šťastie. 

Ako to môže skomplikovať život

Ak sa aférka nepodarí podľa vysnívaných predstáv, môže si žena domov priniesť pohlavnú chorobu, nechcené tehotenstvo, ublíženie na zdraví, ale tiež psychické ťažkosti, ako sú pocity viny, trauma, znížené sebavedomie alebo zlomené srdce. 

Takýto románik môže mať aj kladné stránky

Niektorým ženám, ktoré sú si plne vedomé, že ide len a výlučne o čistú zábavu a že sa treba predovšetkým chrániť a dávať na seba maximálny pozor, môže románik v zahraničí zdvihnúť sebavedomie aj náladu.

 

Pravidlá, ktoré by ste mali dodržať 

1. Na začiatku si určite koniec

Aférka môže trvať od jednej noci do troch týždňov. Hneď na začiatku si povedzte, kedy to ukončíte, napríklad na konci prázdnin alebo dovolenky. 

2. Nastavte si limity

Od začiatku mu dajte jasne najavo, že vám ide len o zábavu a uistite sa, že s tým súhlasí. 

3. Nezačínajte si aférku s kolegom či so známym

Štúdie dokazujú, že ľúbostné romániky ľudia prežívajú častejšie v lete, a preto si dajte pozor, aby ste nepodľahli hormónom, keď sa pri vás zjaví kolega či kamarát a bude sa vám zdať oveľa atraktívnejší ako v práci. Nikdy si nezačínajte krátku story s niekým, koho budete stretávať takmer každý deň. 

4. Nezdôverujte sa

Dobré na letných avantúrach je, že sú nazáväzné. Takže neveďte vážne reči o svojom súkromí, neprezrádzajte o sebe nič konkrétne. 

5. Keď koniec, tak koniec

Prišiel čas návratu domov, aférke je koniec. Povedzte mu, že to bolo fajn a potom už žiadne emaily, žiadna komunikácia cez sociálne médiá či mobil.

Tlačiť Diskusia (4)
Focus Media