Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jej muža videli bozkávať sa s inou! Marika v tom má dnes jasno: Takto mi nevera zachránila manželstvo

04.07.2018 iva

Keď som si myslela, že by sme mohli konečne žiť spokojne a šťastne, pretože manželovej firme sa začalo dariť a po rokoch sme si plánovali dovolenku s deťmi, prišla rana ako hrom.

Marika sa nakoniec dočkala  aj spoločnej rodinnej dovolenky. Marika sa nakoniec dočkala aj spoločnej rodinnej dovolenky.

Kamarátka mi pošepla, že Dana videli v meste s inou – a nevyzeralo to, že by boli len na káve. Vraj sa bozkávali. Neverila som tomu, nemohli si ho s niekým pomýliť? Bola som presvedčená, že Dano nie je ten typ, to skôr mňa odhadovali, že si niekoho nájdem. Bola som bláznivá, extrovertná a mala som veľa kamarátov. Ale Dano?

Najprv zatĺkal, ale nakoniec sa priznal. Plakala som, vyčítala mu to, kričala naňho a on sa zbalil, že ide k rodičom, kým sa neupokojím. Nadávala som mu do slabochov. Veď takto sa neuteká! Dnes mám pocit, že urobil najlepšie, čo mohol. Doprial mi odstup i čas na premyslenie bez toho, aby som sa naňho pozerala. Týždeň som síce plakala a ľutovala sa, ale po tom týždni, som sa vedela na situáciu pozrieť trochu triezvejšie, a tak sme sa konečne mohli porozprávať. Dano mi vysvetlil, prečo to urobil a ja (... hoci som bola celá bez seba, že takto sa predsa situácia nerieši, veď aj ja by som si mohla pri prvom probléme nájsť niekoho iného) som musela uznať, že z jeho pohľadu som nebola ideálnou manželkou.

Dano nechcel prísť o nás, o deti a tvrdil, že ma stále miluje. Chcelo to čas a odhodlanie. Navštívili sme aj psychológa a dnes viem, že nič nie je náhoda, myslím, že keby to neurobil, niektoré veci nie sú doteraz vyriešené. Danova nevera z nás nakoniec urobila lepších ľudí, múdrejších, tolerantnejších a chápavejších. Záchrana manželstva nestála len na mne, veď aj on musel chcieť. Mohol stále odísť s tou druhou. Jasné, že aj po rokoch ma pichne, že to urobil, že sa nezdržal... Ale už sa necítim ponížená ako kedysi. Vážim si seba i to, že je stále pri mne.

Marika

 

Tlačiť Diskusia (2)
Focus Media