Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mama sa mi postarala o nevlastnú sestru vo veku mojej dcéry: Najprv som ju odsudzovala, no toto všetko zmenilo

10.07.2018 iva

S mojou mamou to nikdy nebolo jednoduché. Bola divoká, striedala mužov, nemali sme v nej žiadnu istotu, preto sme sa so sestrou rýchlo osamostatnili a založili si rodiny hneď po 18-ke.

Až nevlastná sestra  jej musela otvoriť oči. Až nevlastná sestra jej musela otvoriť oči.

Aj mama si našla nového muža, za ktorého sa vydala, a napriek veku s ním stihla mať ešte jedno dieťa. Náš súrodenec bol vo veku našich detí, jej vnúčat! Bolo to bláznivé. Nechceli sme ju ani vidieť, hoci ona sa pokúšala s nami kontaktovať. Mali sme pocit, že nežije správne. Súdili sme ju. Možno aj zaslúžene, ale môj dobrý manžel mi stále vravel, že by som nemala byť taká prísna, aby sa to raz nestalo mne s mojimi deťmi. Bolo to vylúčené, veď ja svoje deti vychovávam inak!

Bola som zodpovedná mama. Deti rástli a napriek tomu, že som chcela, aby moja dcéra šla na vysokú školu, ona chcela rodinu a deti ako ja a žiadnu školu. Jednoducho, neposlúchala ma. Pohádali sme sa, odišla z domu, založila si rodinu a ja som vnúčatá nevidela rovnako ako kedysi moja mama tie svoje. Kde som urobila chybu? Veď ja nie som ako moja mama!

Dôležité stretnutie

Jedného dňa som stretla nevlastnú sestru. Poznala som ju z videnia. Usmiala sa na mňa, bola vo veku mojej dcéry a veľmi sa podobali. Niečo sa vo mne zlomilo a dohodli sme sa, že sa stretneme a porozprávame. Jej prvej som sa vyžalovala, aká som nešťastná. Pozorne ma počúvala a povedala svoj pohľad. Vraj ako na mňa naša mama v ničom netlačila a dávala nám až príliš veľa slobody, ktorú sme my so sestrou vnímali ako nedostatok starostlivosti, tak ja som na svoju dcéru priveľmi tlačila a nedala jej žiadnu slobodu. Mala pravdu. Nikdy som sa na to takto nepozerala, ale to dievča mi otvorilo oči. Vďaka nej som bola schopná po rokoch odpustiť matke a stretnúť sa s ňou. Bola som schopná tolerovať dcére rodinu a neodrezať sa tak od vnúčat. Dnes nachádzam šťastie v drobnostiach a viem, že aj keď veci nejdú podľa mojich predstáv, nemusia byť najhoršie.

Eva

Tlačiť Diskusia
Focus Media