Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pripiekli ste sa na slniečku? Nikdy by vám nenapadlo, že TOTO nepatrí do šalátu, ale na pokožku!

17.06.2018 Lenka Molnárová

Popáleniny od slnka nie sú príjemnou záležitosťou a často môžu byť veľmi nebezpečné. Takto si ich šetrne ošetríte.

Aký opaľovací produkt je pre vás najvhodnejší? 9 obrázkov vo fotogalérii Aký opaľovací produkt je pre vás najvhodnejší?

Poznáme množstvo prírodných liečiv, ktoré nám pomáhajú v starostlivosti o pokožku. Dobre známym prostriedkom je napríklad aloe vera. Nie každý však túto rastlinku pestuje u seba v domácnosti. Preto vám prinášame ďalšieho šikovného pomocníka, ktorého máte určite takmer všetci. Sú to zemiaky. Verte alebo nie, nabudúce ich nemusíte použiť len do polievky či do šalátu, ale skvelo pomáhajú aj našej pokožke. Účinne odstraňujú napríklad kruhy pod očami alebo vás zbavia šedín.

V našich domácnostiach sa často skrývajú lieky, o ktorých ani netušíme. 9 obrázkov vo fotogalérii V našich domácnostiach sa často skrývajú lieky, o ktorých ani netušíme.  

Takto si pripravíte zábal na spálenú pokožku:

  • Zoberte zopár zemiakov, dobre ich umyte a narežte ich na plátky.
  • Ak sa vám ich nechce krájať, môžete ich aj rozmixovať a vytvoriť si pastu. Tento spôsob vytvorí o trochu viac neporiadku, no pre vašu podráždenú pokožku je oveľa prijateľnejší. 
  • Plátky zemiakov alebo vytvorenú pastu aplikujte na popálené miesta a nechajte ich pôsobiť 10 až 15 minút. Po odstránení si umyte postihnuté rany studenou vodou.
  • Ak máte popáleniny spôsobené horúcou vodou, zemiakové plátky vám nepomôžu a môžu vašu kožu nepekne podráždiť. V tomto prípade si pripravte naozaj silno rozmixovanú pastu, ktorá je dostatočne vlhká. Obklad meňte každých 10 minút, po tom, ako zemiak zmení farbu na hnedú. Bolesť by mala postupne miznúť.

Dôležité je aplikovať túto kúru čo najskôr po úraze. Iba tak bude naozaj účinná.

Tlačiť Diskusia