Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Miranda zo seriálu Sex v meste: Toto dlho pred svetom tajila! Pravda o tom, čím si prešla

22.06.2018 iva

Cynthia Nixon (52), herečka známa ako Miranda zo seriálu Sex v meste, si prešla stresujúcou liečbou rakoviny prsníka.

Cynthia Nixon 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Cynthia Nixon

Nádor jej odhalili v roku 2006 ako 40-ročnej. Podstúpila liečbu, ktorú brala veľmi zodpovedne. Chorobu tajila, nechcela to preberať na verejnosti. Až po vyliečení v roku 2008 oznámila, že rakovinu porazila. Nebála sa viac ani úloh, kde si musela oholiť hlavu a zahrať posledné štádiá rakoviny, ako to bolo v hre Wit.

V roku 2009 šokovala znovu, keď sa zasnúbila s priateľkou Christine Marinoni a v roku 2012 si ju vzala a priznala sa, že je bisexuálka. Choroba ju aktivizovala. Stala sa ambasádorkou newyorského charitatívneho centra proti rakovine prsníka a veľkou inšpiráciou pre pacientky.

A nielen to, angažuje sa vo verejnom živote, stala sa napríklad hovorkyňou Aliancie pre kvalitné vzdelávanie, takisto v oblasti ľudských práv je veľmi viditeľná a v marci tohto roku oznámila kandidatúru na guvernérku v New Yorku. 

Cynthia Nixon hrala v seriáli Sex v meste. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Getty Images Cynthia Nixon hrala v seriáli Sex v meste.

Kvôli úlohe zomierajúcej profesorky si dala oholiť hlavu. Pre rakovinu si sama prešla chemoterapiou i ožarovaním. 6 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Northfoto Kvôli úlohe zomierajúcej profesorky si dala oholiť hlavu. Pre rakovinu si sama prešla chemoterapiou i ožarovaním.

Tlačiť Diskusia
Focus Media