Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vrások okolo očí vás zbaví jednoduchý trik: Túto vec bežne vyhadzujeme, no keď sa dozviete jej účinky...

07.06.2018 Lenka Molnárová

Nikdy by vám nenapadlo, že vrások sa môžete zbaviť takto jednoducho. Pomôže vám jeden malý trik.

Vrásky sú prirodzenou súčasťou života, o svoju pleť sa však treba neprestajne starať. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStock Vrásky sú prirodzenou súčasťou života, o svoju pleť sa však treba neprestajne starať.

Táto vec najčastejšie končí v koši. Veď čo iné by ste chceli robiť s banánovou šupou? Neverili by ste, na čo všetko sa dá šupka z banánu použiť. Šupky môžu byť skvelými pomocníkmi v domácnosti, ale skvelo si poradia aj s vašou pleťou. Po prečítaní nasledovných riadkov už šupu z banánu viac nevyhodíte.

Obyčajná banánová šupa má v sebe obrovský potenciál. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Obyčajná banánová šupa má v sebe obrovský potenciál.

Zabudnite na vrásky

Vrásky na tvári sa začnú objavovať vtedy, keď naša pleť postupne stráca elasticitu a pevnosť. Banány obsahujú antioxidanty a vitamín C, ktoré účinne pomáhajú bojovať proti prejavom starnutia. Vyskúšajte nasledovný postup:

  • Potrite si šupkou z banánu tvár a nechajte pôsobiť 30 minút. Pre lepší účinok nechajte pôsobiť celú noc.
  • Následne si tvár umyte a nakrémujte hydratačným krémom.
  • Opakujte trikrát do týždňa.

Akné vás už nebude trápiť

Banány obsahujú draslík, zinok, železo a magnézium. Práve tieto živiny dokážu upokojiť zapálenú pleť a redukujú prejavy akné. Šupy ako bonus obsahujú luteín a karotenoidy, ktoré účinne rozpúšťajú maz a bojujú s podráždenou pokožkou. Opäť si stačí potrieť pleť banánovou šupou, nechať pôsobiť 5 až 10 minúť a následne opláchnuť. Opakujte dvakrát za deň.

Akné a problematická pleť trápi mnoho žien aj po tridsiatke. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Akné a problematická pleť trápi mnoho žien aj po tridsiatke.

Svrbenie sa zmierni

Banánové šupy sú skvelými domácimi pomocníkmi v boji proti svrbeniu pokožky. Vďaka všetkým spomínaným obsiahnutým látkam a histamínu dokážu upokojiť aj pokožku uštipnutú hmyzom. Priložte šupu na postihnuté miesto, nechajte pôsobiť 10 až 15 minút a potom priložte na ďalšie postihnuté miesta.

Banánová šupa vás zbaví aj svrbenia kože po uštipnutí komárom. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Banánová šupa vás zbaví aj svrbenia kože po uštipnutí komárom.

Tlačiť Diskusia
Focus Media