Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Niektoré veci v domácnosti sa dajú využiť na celkom netradičné veci: Pri varení polievky oceníte 1 trik

05.07.2018 iva

Taký papierový filter na kávu môžete oceniť aj pri ďalších činnostiach. Ktorých?

Kávový filter má všestranné využitie. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Kávový filter má všestranné využitie.

❋ Ochrana v mikrovlnke

V mikrovlnke je otvorený a roztiahnutý kávový filter na nezaplatenie. Prikryte ním misku, v ktorej niečo zohrievate – papier všetko nasaje a vy si tým ušetríte čistenie oprskanej mikrovlnky.

 

❋ Lapač prachu

Keď vŕtate vŕtačkou, nalepte si filtrové vrecko priamo pod dieru na vŕtanie. Potom bude všetok prach padať doň a nie na zem.

 

❋ Ochutenie polievky

Keď varíme polievky, omáčky a podobne, potrebujeme ich často ochutiť bobkovým listom, klinčekmi a inými. Potom ich po dovarení prácne vyberáme a lovíme z hrnca. Lepšie bude, keď tieto koreniny dáme do kávového filtra, ktorý chutí neutrálne, hore zaviažeme a povaríme spolu s polievkou. Keď už ju budeme mať hotovú, filtrové vrecko jednoducho vyberieme a hotovo! Kávový filter má všestranné využitie. 2 obrázky vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Kávový filter má všestranné využitie.

  

❋ Čistenie okien

Aby sme sa zbavili šmúh, často siahame po novinovom papieri: to by sme si však mali premyslieť, pretože lacnejšie kávové filtre nasávajú vlhkosť omnoho lepšie ako normálny papier a okrem toho nezanechávajú hrčky. Takisto sú ideálne aj na dokonalé vyleštenie zrkadla.

 

❋ Vložka do kvetináčov

Skvelé služby ponúka tento praktický papierový trojuholník aj naším kvetináčom. Filter položte na odtokové dierky na jeho dne. Prebytočná voda na polievanie ním prejde bez problémov, filter však zabráni, aby voda, ktorou ste kvety poliali, pretiekla úplne.

Tlačiť Diskusia
Focus Media