Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kúpili ste priveľa banánov a neviete, čo z nich pripraviť? Tri tipy na lahôdky, ktorými všetkých očaríte

08.06.2018 Ivana Sladkovská

Banány, ktoré už chytajú hnedé sfarbenie, nikto nechce. Určite ich nevyhadzujte, urobte z nich chlebíček či zmrzlinu.

Pripravte si z banánov  tieto skvelé dobroty. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Pripravte si z banánov tieto skvelé dobroty.

Zelené banány nikto neje, o tie žlté sa ide rodina pobiť. Ak však preceníte stravovacie schopnosti členov vašej domácnosti, banány zhnednú a často končia v koši. To je však veľká škoda! Skúste nabudúce menej plytvať potravinami a pripravte si s nami tieto skvelé dobroty. Nabudúce budete kupovať viac banánov zámerne!

Ak banány zhnednú a často končia v koši. To je však veľká škoda! 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Ak banány zhnednú a často končia v koši. To je však veľká škoda!

Banány najskôr ošúpte a nakrájajte na kolieska. Rozložte ich na plech s papierom na pečenie a dajte ich do mrazničky.

Zmrazené banány môžete využiť na prípravu lahodnej zmrzliny. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: iStockphoto Zmrazené banány môžete využiť na prípravu lahodnej zmrzliny.

Takto zmrazené banány môžete využiť na prípravu lahodnej zmrzliny. Mrazené kolieska banánov jednoducho hoďte do silného mixéra, pridajte napríklad vanilkovú arómu a lyžicu arašidového masla a rozmixujte. Inokedy môžete pridať citrónovú šťavu a mrazené ovocie. Rozmixujte a môžete ihneď podávať ako lahodnú zmrzlinu. S chuťami môžete experimentovať podľa ľubovôle - pridať kokos, kakao či hrozienka. Banány zmrzlinu veľmi dobre držia a do tejto zmrzliny netreba pridávať žiadny cukor navyše!

Banány môžete využiť aj pri príprave čoraz viac populárnych nápojov smoothie. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Banány môžete využiť aj pri príprave čoraz viac populárnych nápojov smoothie.

Mrazené banány môžete využiť aj pri príprave čoraz viac populárnych nápojov smoothie. Vezmite napríklad jahody a čučoriedky, trochu mlieka a mrazené banány. Rozmixujte a pripravíte tak lahodný mliečny kokteil!

Z banánov si môžete pripraviť lahodný mliečny kokteil. 7 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Shutterstock Z banánov si môžete pripraviť lahodný mliečny kokteil.

Máte chuť na koláč, alebo hľadáte niečo dobré na raňajky? Upečte banánový chlebíček. Tento jednoduchý recept zachráni všetky prezreté banány v dosahu. Recept je jednoduchý a bude určite chutiť každému.

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media