Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Našla som si oveľa mladšieho muža, pred sexom ma zaskočil: Vraj ešte nikdy nespal so ženou, ktorá...

11.07.2018 Katarína Dobrovodská

Lucia (53) je lektorka cudzích jazykov, tlmočníčka a turistická sprievodkyňa. Žije striedavo v Bratislave a v Prahe, kde si našli s partnerom Robertom (41) malý byt.

Nie je to len o výzore – je to hlavne o postoji k životu. Nie je to len o výzore – je to hlavne o postoji k životu.

Osudové stretnutie

Prvý raz som Róberta stretla v predajni s hudobninami. Bol to učiteľ hudby, zhodou okolností učil hrať na gitaru moju dcéru. Vtedy mal len 31 rokov, ja som práve oslávila 43. Nikdy som ani nepomyslela na to, že by medzi nami mohlo niekedy niečo byť. No pár dní po našom stretnutí mi zavolal a pozval ma na jeden zo svojich koncertov. Možno si niektoré ženy pomyslia, že som ho mala vtedy odmietnuť, veď bol o dvanásť rokov mladší odo mňa. No mne to neprekážalo, absolútne som sa toho nebála. Vždy som totiž mala slabosť pre mladších mužov. Nie je to len pre to, ako vyzerajú – na rozdiel od chlapov v mojom veku sú mladší muži oveľa otvorenejší, slobodomyseľnejší, majú aktívnejší a optimistickejší prístup k životu, s ktorým sa viac stotožňujem.

 

No a čo?!

Výhody mladších mužov som si uvedomila po mojej 36 a dvoch nevydarených manželstvách so staršími partnermi. Dovtedy som všetok čas venovala dcérke, von som chodievala len s kamarátkami. Raz sme si vyrazili na dámsku jazdu a tam som stretla Petra. Výborne vyzeral, bol milý a v 26 rokoch veľmi galantný. Akurát mal o desať rokov menej ako ja. „No a čo?“ utešovala ma kamarátka, keď nám poslal drinky na svoj účet. „Ber to ako zábavu, vyhoď si z kopýtka!“ A tak som do toho šla. Opatrne a s počiatočnými obavami, čo z toho bude, ale nebanujem. Vydržalo nám to šesť super mesiacov, ktoré mi pomohli uvedomiť si, čo vlastne od vzťahu očakávam, čo mi robí dobre a čo nemusím. Nemôžem povedať, že by som sa po Peťovi špeciálne zamerala na mladších, ale ani som ich nevylučovala.

 

Je v tom aj sex

Počas nasledujúcich pár rokov som sa stretávala s mužmi medzi dvadsiatkou a tridsiatkou. A potom som stretla Roba. Bol to učiteľ hudby mojej dcéry, ale rozvinul sa z toho perfektný šťastný vzťah. Teraz sme spolu a Róbert si výborne rozumie aj s mojom dcérkou Emkou (13). Samozrejme, že život s mladším mužom je aj otázka sexu... Ja som bola v pohode, ale keď mi Robo povedal, že ešte nikdy nespal so ženou, ktorá má dieťa, trochu ma to zaskočilo. Takže som spravila to, čo by asi urobila každá zrelá žena – prebrala som iniciatívu. Naviedla som ho na body a miesta, ktoré ma vzrušujú, ukázala som mu, čo mi robí dobre, ešte pred tým, ako došlo na vec. Keď ma potom vášnivo pobozkal, povedal, že to bolo úžasné a ja som bola nádherná.

 

Priatelia & rodičia

Po mesiaci, odkedy sme sa dali dohromady, ma zoznámil so svojimi priateľmi, po štyroch mesiacoch mi predstavil mamu (60) a otca (59). Boli ku mne milí, no stále nad nami visela otázka spoločného dieťaťa. Jeho mama chcela vnúčence, ale Robo sa priznal, že nikdy neplánoval mať vlastné deti. Dnes spolu žijeme osem rokov a sme šťastní. Robo je teraz zhruba vo veku, ako som bola ja, keď sme sa spoznali. Veci, ktoré nás k sebe pritiahli – jeho energia, vášeň a ochota objavovať nové zážitky – zotrvávajú. To neznamená, že nečelíme problémom. Hoci sa Robo niekedy smeje, že ma dá do domova pre seniorov, pravda je taká, že bez ohľadu na naše dátumy narodenia na rodných listoch sme si perfektne sadli. 

Tlačiť Diskusia (1)