Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dominika Mirgová je už 3 roky šťastná mamička: Toto je moja rodinka! Na koho sa jej drobec viac podobá?

26.06.2018 Milly Sekulová

Ako 15-ročná nás v speváckej súťaži očarila krásnym hlasom a peknou tváričkou. Dnes je z Dominiky Mirgovej (26) úspešná vydatá žena, ktorej najväčším šťastím je synček Peťko.

Dominika Mirgová 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček Dominika Mirgová

Čo ju život naučil a ako sa dokázala obrniť proti kritike na svoju postavu?

Ste úspešná speváčka, manželka, mamička. Na to, že máte 26, ste toho celkom veľa stihli...

– Ja som vždy chcela byť mladá mamička. S manželom sa poznáme od dvanástich a sme spolu šesť rokov. Veľa ľudí mi síce hovorilo, že do toho ideme rýchlo, ale ja som to cítila inak. Môjmu mužovi som už na začiatku povedala, že on bude otec mojich detí. (smiech)

Aj manžel to tak bral hneď od začiatku?

– Požiadal ma o ruku po roku a povedali sme si, že so svadbou chvíľu počkáme, no bol si istý a povedal, že to je znak toho, že to so mnou myslí vážne.

Ako vás požiadal o ruku?

– Je to celkom vtipná príhoda. Boli sme v reštaurácii a len tak mi podal prsteň. (smiech)

Takže nebol ani „pokľak“?

– Nie, nie. Ale je to jeho štýl, ja som od neho nič iné nečakala. To je prosto on. Povedal to však tak pekne, že to bolo úžasné. Síce je hanblivý, no je to skrytý romantik. Napríklad ma dokáže veľmi potešiť, keď mi občas len tak prinesie kvety.

Malý Peťko má už tri roky. Dnes je trend mať deti po 30. Čo považujete za najlepšie na tom – byť mladou mamičkou?

– Je skvelé, že si so svojím dieťaťom budem rozumieť a že vládzem. Povedala som si, že do 30 chcem ešte jedno dieťa, a potom si už budem len užívať život.

Dominika Mirgová 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: Peter Korček Dominika Mirgová

Mnoho žien označí materstvo za najväčšiu životnú zmenu. Pocítili ste to aj vy?

– Určite. Všetko prispôsobujeme jemu. Vždy som bola pripravená na deti. Ja som už v 17 chcela (smiech). Je to síce náročné, no nikdy by som nič nezmenila a urobila by som všetko znova.

Ste prísna matka?

– No, ja mám práveže problém, že som príliš dobrá. Máme aj tanečnú školu a už veľakrát mi okolie povedalo, že musím byť na deti prísnejšia, aby mi občas neskákali po hlave. Pracujem však na tom a viem, že občas musím aj zakričať. Určite však nechcem, aby sa ma Peťko bál.

Museli ste sa aj niečoho vzdať?

– Určite. Času pre seba. Mnoho ľudí si povie, veď ideš ku kaderníkovi, namaľujú ťa. Áno, to je pravda, ale ja to beriem ako prácu. Niečo ako ísť si ľahnúť na záhradu a opaľovať sa – to už u mňa vôbec neexistuje. Radšej trávim čas s malým.

Pomôže vám občas mama alebo svokra?

– Bývame v dvojgeneračnom dome s mojimi rodičmi. My sme hore a naši dole. Výhodou je, že mamina mi malého postráži, keď treba, a navarí nám. Nemám čas byť nonstop v kuchyni a nemusíme mať žiadnu pestúnku, čo je naozaj na nezaplatenie. Výhodou je aj to, že sú mladí, keďže mamina ma mala v 23, takže vládzu.

Plánujete aj nejakú letnú dovolenku?

– Určite áno. Už som tri roky nikde nebola. Toto leto by sme chceli ísť až na dve. Na jednu by sme išli partia autom a druhú niekam ďalej letecky.

Takto sa  vyfintila  rodinka  Zvolenských  na svadbu  priateľov. 9 obrázkov vo fotogalérii Zdroj: archív D.M. Takto sa vyfintila rodinka Zvolenských na svadbu priateľov.

 

Tlačiť Diskusia
Focus Media