Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vieme, prečo ženy trápia zväčšené póry a mastná pleť aj vo vyššom veku: TOTO ste robili celý čas úplne zle!

11.07.2018 Lenka Molnárová

Množstvo žien bojuje so zväčšenými pórmi celé roky a strávia dlhé hodiny tým, aby ich ukryli pred okolitým svetom.

Trápia aj vás zväčšené póry? 9 obrázkov vo fotogalérii Trápia aj vás zväčšené póry?

Poznáte to aj vy? Každé ráno trávite dlhé minúty pred zrkadlom a snažíte sa zakryť nedokonalosti mejkapom, korektorom či púdrom, každú hodinu počas dňa si kontrolujete tvár, či nie je príliš lesklá, večer si ju umyjete a ráno sa to začína všetko odznova? Ak aj vy bojujete so zväčšenými pórmi aj v zrelšom veku, možno robíte v starostlivosti o pleť niektorú z nasledovných chýb. Takáto pleť má oveľa väčšie sklony byť mastnou, a tak si vyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Viete, ako sa správne treba starať o mastnú pleť? 9 obrázkov vo fotogalérii Viete, ako sa správne treba starať o mastnú pleť?

Pleť so zväčšenými pórmi by mala byť hydratovaná a čistená dvakrát za deň. Zvyšky kozmetiky, odumretých buniek a nečistôt upchávajú póry, čo spôsobuje vznik nepríjemných vyrážok pokojne aj vo vyššom veku. Na čistenie nepoužívajte pílingy, pretože ich drsné časti môžu podráždiť vašu pokožku a póry sa môžu zapáliť. Uprednostnite gély, tie sú pre mastnú pokožku oveľa lepšie. 

Aj vy si radi umývate pleť obyčajným mydlom? Už to viac nerobte. Obyčajné mydlo má pH 8 až 10, čo môže porušiť ochrannú vrstvu pokožky a zvýšiť produkciu mazu. Nepoužívajte produkty s pH väčším ako je 5,5.

Umyte si tvár medzi 12. a 16. hodinou poobede. Práve v tomto čase pleť produkuje najviac mastnoty, ktorej by ste sa mali čo najúčinnejšie zbaviť. Ak aj vy pozorujete, že máte uprostred dňa neprirodzene lesklú pleť, môžu za to práve zväčšené póry.

Používajte krémy alebo gély na vodnej báze. Tieto produkty hydratujú vašu pokožku bez toho, aby upchali vaše rozšírené póry.

Tlačiť Diskusia