Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dlhé cestovanie? Triky, po ktorých sa na vás čas strávený v lietadle nepodpíše

14.07.2018 pkr

Nie je žiadnym tajomstvom, že keď cestujeme, naša pokožka trpí. Bez ohľadu na to, či ide o dlhé alebo krátkodobé lety, vďaka tlaku v kabíne a recyklovanému vzduchu sa môže veľmi rýchlo vysúšať.

Tri jednoduché tipy počas letu výrazne pomáhajú.
Tri jednoduché tipy počas letu výrazne pomáhajú.

Účinky lietania sa nezastavujú v momente, keď pristanete a opúšťate lietadlo. Podľa odborníkov trvá niekoľko dní, kedy je pokožka naďalej suchá, dehydrovaná a bez života. Našťastie existujú spôsoby, ako zabrániť dehydratácii kože a zabezpečiť, aby ste vystupovali z lietadla so žiarivou a hydratovanou pokožkou.

Odlíčte sa

Prvým krokom je odstrániť váš mejkap a očistiť kožu tesne predtým, než začnete svoju cestu. Čistite ju jemne s nepenivým čistiacim prostriedkom. Minimálny mejkap alebo žiadny zabráni tomu, aby sa póry upchali alebo ste nadobudli vzhľad popraskaného mejkapu. Keď už sa ho vzdať nemienite, snažte sa vyhnúť noseniu ťažkého mejkapu tým, že ho vymeníte minerálny. To umožní pokožke dýchať.

Použite sérum

Ďalším krokom je použitie séra. To umožní aktívnym zložkám preniknúť do pokožky a dodať jej hydratáciu uprostred letu. Používajte antioxidačné protizápalové sérum pod svojím hydratačným krémom.

Pravidelná hydratácia pleti

Aby ste pomohli bojovať proti dehydratácii, naneste bohatú vrstvu hydratačného krému pred nastupovaním na palubu, najlepšie s obsahom kyseliny hyalurónovej a vitamínmi ako je vitamín A alebo E. Kyselina hyalurónová udržuje syntézu kolagénu a vlhkosť pokožky, čo prispieva k boju proti starnutiu pokožky. Najvhodnejšie je používať hydratačný krém pravidelne počas celého letu.

Tlačiť Diskusia