Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Leto je zaberák pre vaše nohy: Ak sú nepríjemne ťažké a opuchnuté, toto vám úžasne uľaví

09.08.2018 pm

Vysoké teploty, nepriedušné topánky a kolísavý tlak dáva v lete nohám zabrať. Následkom sú opuchy, bolesti a často aj nepríjemná aróma. Tu je rýchla pomoc.

V lete musíte dbať na starostlivosť o chodidlá. 2 obrázky vo fotogalérii V lete musíte dbať na starostlivosť o chodidlá.

Opláchnite sa

Doprajte svojim rozhorúčeným nohám v lete častejšie osvieženie v podobe jemnej sprchy. Skúste si napríklad pred každým umytím rúk opláchnuť aj zľahka nohy. Hneď pocítite zlepšenie. Len si dajte pozor, aby ste si ich potom aj dôkladne poutierali. Vo vlhkom teplom prostredí sa totiž ľahko množia medzi prstami plesne.

Osviežujúci kúpeľ

Máte trocha viac času? Doprajte svojim nohám domáce wellness. Naplňte menší lavór vlažnou vodou. Nikdy nepridávajte ľadovú. Teplotný šok by pôsobil kontraproduktívne a nohy by sa začali ešte viac potiť. Pridajte zopár kvapiek éterického oleja alebo kúpeľovú soľ, ktoré chladivý pocit zvýraznia. Stačí už zopár minút a vaše nohy budú znova fit.

Vlažný kúpeľ nohy príjemne osvieži. 2 obrázky vo fotogalérii Vlažný kúpeľ nohy príjemne osvieži.

Vyložte ich vysoko

Vysoké teploty nespôsobujú len prehriatie nôh. Podporujú aj prekrvenie unavených nôh, čo zasa vedie k ich väčšiemu zohrievaniu. Najrýchlejšia pomoc je vyložiť si nohy čo najvyššie. To ich odľahčí a opuchy sa zmiernia.

Obklady

Namočte malý uteráčik alebo vreckovku do chladnej vody a priložte na nohy alebo ich zabaľte. Takéto rýchle ochladenie vám aj počas cestovania môže plnohodnotne nahradiť osviežujúci kúpeľ.

Chladivé gély

Niektoré z nás zasa nedajú pri boji proti opuchnutým nohám dopustiť na ľadové gély. Látky ako mentol, pepermintový olej alebo gáfor sa postarajú o rýchle osvieženie. Skrášľujúce látky ako pantenol alebo alantoín zasa udržia pokožku na nohách krásne jemnú. Chladivý efekt bude ešte väčší, ak gél vložíte pred použitím do chladničky.

Anketa: Ako bojujete v lete proti horúčavam?

Milka (65)

– Keďže som už na dôchodku, trávim celé dni pri blízkom jazere. Keď je slnko najsilnejšie, schovám sa do tieňa stromov alebo si idem trocha zaplávať. Milujem aj večerné prechádzky, ktoré sú príjemným osviežením.

Jarmila (43)

– V kancelárii máme s kolegyňami celý deň pustený ventilátor, a keď je najhoršie, opláchnem si tvár studenou vodou. Samozrejme, veľa pijem, najmä chladenú minerálku s citrónom.

Lucka (28)

– Pracujem ako učiteľka a hneď, ako je to možné, unikám z rozhorúčeného mesta na chalupu v horách. Veľmi mi pomáha aj minerálna voda v spreji, ktorú si nastriekam na tvár a hneď sa cítim lepšie.

Tlačiť Diskusia (1)