Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevládzete sa pozerať na svoju špinavú mikrovlnnú rúru? Vložte do nej misku s týmto a bude ako nová

10.08.2018 iva

Citrón a kokos sa vedia premeniť na užitočných pomocníkov, ktorí leštia, čistia, odstraňujú zápachy, bielia a všeličo iné...

Ako vyčistiť mikrovlnku? 6 obrázkov vo fotogalérii Ako vyčistiť mikrovlnku?

Šťava z citróna 6 obrázkov vo fotogalérii Šťava z citróna

Citrón

1. Mikrovlnnú rúru ľahko vyčistíte, keď nakrájate citróny a vložíte polovičky do misky s vodou. Potom ich položte do mikrovlnnej rúry a zapnite asi na dve minúty. Vyberte a jednoducho utrite špinavé miesto s čistou handričkou.

2. Na odstránenie vodného kameňa z kohútika potrite svoj kuchynský drez polovicou citróna. Dokáže vyleštiť oceľové drezy, ale funguje aj na porcelán. Dokonca ním môžete leštiť aj hrnce.

3. Môžete ho použiť ako bieliaci prostriedok na pranie. Stačí, ak oblečenie namočíte do horúcej vody s citrónovou šťavou a potom klasicky operiete. Na 5 litrov vody budete potrebovať približne pol šálky citrónovej šťavy. Tento trik vyskúšajte aj v prípade, že máte na svojom oblečení mastné škvrny.

4. Oknám a zrkadlám dodáte lesk, ak pridáte do vody niekoľko lyžíc citrónovej šťavy a nalejete do fľaše s rozprašovačom. Roztok použite na okenné tabule či zrkadlá.

5. Pach z drevených dosiek i plastových dóz odstránite tak, že ich povrch potriete citrónom. Plastové dózy stačí jednoducho umyť vo vode s citrónovou šťavou.

 

Tlačiť Diskusia