Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aj vy radi potľapkávate vášho psa po hlave? Keď zistíte, čo mu tým spôsobujete, už to nikdy neurobíte!

24.07.2018 Lenka Molnárová

Keď stretneme na ulici známeho so psom, málokto vie odolať tomu, aby ho nepotľapkal po hlave na znak privítania.

Váš štvornohý kamarát si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť a lásku. 9 obrázkov vo fotogalérii Váš štvornohý kamarát si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť a lásku.

Či ide o drobného štvornohého kamaráta alebo majestátnejšieho obra, mnohí z nás sa chcú so psíkom zvítať prostredníctvom potľapkania po hlave. Hoci to robíme s tým najlepším úmyslom, vôbec netušíme, že psy toto gesto vnímajú v skutočnosti veľmi hanlivo. Vieme, prečo je to tak a čo môžeme robiť inak. 

Ku psom treba vždy pristupovať s rešpektom, iba vtedy vás budú milovať. 9 obrázkov vo fotogalérii Ku psom treba vždy pristupovať s rešpektom, iba vtedy vás budú milovať.

Cvičitelia psov v tom majú jasno – najhorší spôsob, akým sa môžete zvítať so psom, je prísť priamo k nemu, nakloniť sa nad neho a potľapkať ho po hlave. Robíme to všetci, avšak pes toto gesto považuje za výhražné. Neraz sa stáva, že psík sa vystraší, zvesí hlavu a cíti sa ponížene.

Nemusíte sa však báť, existuje veľa spôsobov, ako môžete prejaviť lásku štvornohým miláčikom. Najlepšie bude, keď k psíkovi prídete z bočnej strany a čupnete si k nemu. Nechajte mu dostatočné množstvo vlastného priestoru, pes sa musí rozhodnúť sám, či sa chce s vami zblížiť alebo nie. Skúste dať pred seba ruku na znak toho, že máte záujem o jeho pozornosť. Ak vám ju začne oňuchávať, poškriabte ho za uchom alebo pod bradou. Toto psy naozaj milujú.

Pozornosť psa si musíte získať postupne, iba tak sa z vás stanú dobrí kamaráti. 9 obrázkov vo fotogalérii Pozornosť psa si musíte získať postupne, iba tak sa z vás stanú dobrí kamaráti.

Pozor si dávajte aj na ďalšie veci. Ak sa pred vami psík prevráti na chrbát a ukáže vám svoje bruško, nikto z nás nedokáže odolať a psa poškrabkáme. Buďte však opatrní, jemní a nerobte to príliš silno. Pre zvieratko to môže byť príliš silný tlak. I keď to tak nemusí na prvý pohľad vyzerať, aj k väčším psom treba byť nežný a dávať pozor, aby sa necítili ohrození.

Tlačiť Diskusia (1)